Біля кордонів Луганської області зафіксовані перші спалахи небезпечного вірусу, який, наприклад, в Болгарії призвів до вимирання майже всього поголів'я великої рогатої худоби.

За оцінками фахівців, вже навесні хвороба може поширитись на територію всієї України.

Ми жодної тварини не вивеземо за територію держави. Ми втратимо величезну кількість тварин. Якщо ми сьогодні говоримо, що наші молокопереробні заводи борються за молоко високої якості, то завтра вони будуть боротися за молоко взагалі,
– застеріг національний експерт ФАО Віталій Башинський.

У разі епідемії прилавки заполонить імпорт. А ціни на молочні продукти підвищаться в рази. Як зазначають експерти, півлітрова пляшка коштуватиме приблизно шістдесят гривень.

Складна ситуація склалася і у свинарстві. За чотири роки зафіксовано понад сто випадків ураження тварин африканською чумою, сорок з них – за останні два місяці.

Читайте також: Молдова заборонила імпортувати свинину з України

Держслужбовці в аграрній сфері запевнили, що єдиний варіант, який унеможливить занесення і розповсюдження хвороби на територію України – це вакцинація та створення буферної зони.

Для створення буферної зони та закупівлю вакцин тільки від одного вірусу необхідно 55 мільйонів гривень. Ця сума в бюджеті закладена на боротьбу з усіма хворобами. Тому аграрії закликають уряд терміново виділити додаткові гроші, аби уникнути спалахів вірусів та вберегти галузь.

Читайте також: Свиняча чума в Україні. Наскільки небезпечний вірус та як вберегтися

Слід зазначити, що в Україні спалахи африканської чуми свиней зафіксували свого часу в Одеській та Чернігівській областях, а також на Волині.