Про це у своїй статті в DT.UA пише економічний оглядач Юлія Самаєва.

За її словами, чим вища вартість відсотків за депозитами, тим вищі кредитні ставки, недоступніші самі кредити і збитковіші банки, у яких через певний час просто не буде грошей, щоб повертати ті депозити, які вони залучали. Причина цього — вкладники перестали довіряти банкам і тому фінансові установи намагаються привабити людей високими відсотками.

На сьогодні не йдеться про прибуток. Мета, яку ставлять перед собою банки, — це збереження капіталу. Уже 21 місяць із банківської системи йдуть депозити, це свідчить про одне: розраховувати на ресурси населення неможливо, розраховувати можна на ресурси юросіб та акціонерів. Люди не несуть грошей ні під високу процентну ставку, ні під низьку, продовжуючи забирати вклади під будь-яким приводом,
— вважає Анатолій Гулей, керівник Української міжбанківської валютної біржі.

За словами експерта, оскільки кредитування як такого зараз не існує, банки заробляють гроші на розрахунково-касовому обслуговуванні, обслуговуванні рахунків фізосіб, обміні валют. Вони скорочують персонал, філіальні мережі, витрати. Водночас кредитування бізнесу відчутно скоротилось, що може призвести до проблем.

Принципова відмінність банків від фінансових пірамід саме в тому, що вони кредитують реальний бізнес і населення, завдяки чому підживлюють економіку... Саме тут вирішальну роль має відіграти Нацбанк, який здійснює нагляд над банками та має припиняти такі явища,
— пише Самаєва.

Експерти нагадують, що аналогічна ситуація вже складалася торік, коли "Дельта Банк" провадив аналогічну політику, обіцяючи золоті гори. Як наслідок — 2 березня банк віднесли до категорії неплатоспроможних.

Нагадаємо, цього тижня Нацбанк ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку “Київ” і продовжив процедуру виведення його з ринку.