Столичні девелопери вже заборгували місту майже 2 мільярди гривень. Гроші мали б піти на розвиток інфраструктури Києва.
"Пайовий внесок не виконує на сьогодні свою функцію. Інфраструктура не фінансується. До прикладу, за останні 5 років в Києві була побудована всього одна нова школа і 2 нових дитячих садки. Головний каналізаційний колектор, друга черга котрого є потребою номер один на цей момент, вже будується більше 15 років", — зазначив експерт Центру економічної стратегії Олександр Кашко.
Фахівці впевнені, процедура сплати пайового внеску має бути прозорішою. Однією з ініціатив став законопроект Офісу ефективного регулювання. Вони пропонують перевести всю документацію в електронний вигляд. Таким чином можна значно пришвидшити процедуру сплати пайового внеску.
Читайте також: У Києві вводять новий податок на житло
До того ж зменшується рівень корупційних ризиків, які існують для забудовників під час оббивання порогів чиновницьких кабінетів. Вся процедура відбуватиметься в так званому єдиному вікні.
Нині цей законопроект допрацьовують з фахівцями. Додатково, аби зменшити ризик зловживання системою єдиного електронного вікна, ініціатори пропонують внести зміни й до Адміністративного кодексу. А саме збільшити відповідальність за достовірність даних та відповідність їх законодавству.