"Головний наслідок змін - це збалансування бюджету. Саме такими були наміри уряду. Безперечно, разом із неповерненням ПДВ це призведе до подешевшання продовольства в Україні, особливо у перші два місяці. Дотичний ефект: низькі ціни сприятимуть виробництву комбікормів і розвитку тваринництва", - зазначив він.

Водночас, за словами урядовця, позиції України на світовому ринку зернових можуть погіршитися, оскільки частина учасників ринку відмовляться від експорту.

Зміни умов експорту зерна уже викликали протести найбільших об'єднань аграріїв та зернотрейдерів.

Збитки від мита і неповернення ПДВ повністю ляжуть на сільгоспвиробників і сягнуть астрономічних розмірів, заявив керівник "Української зернової асоціації" Леонід Козаченко.

"Через неповернення ПДВ виробники зерна недоотримають 12 мільярдів гривень за рік, плюс через нове мито - ще 6 мільярдів гривень. Про позитивне ставлення до цих реформ не може бути й мови. До того ж, обвалилася ціна на зерно на світових біржах. В такій комбінації дії уряду призведуть до колосального зменшення виробництва, і до розвалу аграрного сектору", - зазначив Козаченко.

Такі низькі ціни на світовому ринку, разом зі збільшенням податкового та митного тиску на аграріїв всередині країни можуть зробити зернове виробництво в Україні збитковим, прогнозує голова "Українського клубу аграрного бізнесу" Володимир Лапа.

"Мито разом із припиненням відшкодування ПДВ експортерам зерна призведе до того, що закупівельні ціни на пшеницю, ячмінь та кукурудзу в Україні зменшаться приблизно на чверть. Якби у цей час ціни на зерно у світі були високими, негативний вплив на галузь був би невеликим. У нинішній ситуації ідеться до того, що фермери навіть не компенсують своїх витрат на виробництво", - наголосив Лапа.