Рано чи пізно ці питання можуть виникнути у кожного українця. Адже Україна входить до першої п’ятірки держав у світі за рівнем сприйняття криптовалют, згідно з Global Crypto Adoption Index. Це свідчить про те, що наші громадяни по-різному взаємодіють з цифровими активами: інвестують, торгують, розраховуються, проводять перекази тощо.

Читайте також Бум крипторинку у 2024 році: можливості для новачків

У матеріалі розглянемо найпопулярніші варіанти для виведення криптовалюти на картку.

Обмінники криптовалют

Криптообмінники по суті мають лише одну опцію – переведення фіатних валют (наприклад, доларів, євро, гривень) в обрані цифрові активи та навпаки. Тут не вдасться обміняти одну криптомонету на іншу. Вони працюють як із транзакціями на банківський рахунок, так і зі зняттям готівки.

Як правило, в криптообмінниках відсутній процес верифікації особи, а для здійснення операції достатньо вказати, наприклад, номер телефону та адресу електронної пошти. Такі платформи мають дуже низький рівень безпеки, тому потрібно бути особливо обережними під час їх використання. До того ж комісія зазвичай тут найвища з усіх доступних способів виведення криптовалюти.

Електронний гаманець

Електронний гаманець – це цифровий інструмент для зберігання, керування та здійснення фінансових операцій в онлайн-середовищі. Серед його переваг – швидкість транзакцій, безпека та зручність.

Доступна тут й опція виведення цифрових грошей у фіатні. Процес конвертації з одного активу в інший досить простий, тож із цим впораються навіть новачки. Електронні гаманці часто стягують вищу комісію, ніж криптобіржі, але не таку високу, як криптообмінники.

Криптовалютні банкомати

Криптобанкомат – це ще один спосіб для виведення криптовалюти на банківську картку. Цей варіант передбачає сканування QR-коду та погодження переказу на отриману адресу.

Далі потрібно вставити у криптобанкомат дебетову або кредитну картку, аби завершити операцію. За проведення транзакцій тут також стягують достатньо високу комісію.

Криптовалютна біржа

Як правило, криптобіржі також мають послугу виведення криптовалюти на картку. Більшість платформ пропонують користувачам вибір щодо того, як саме провести транзакцію. Також варто підкреслити, що на централізованих біржах обов’язково проводять процедуру підтвердження особи клієнта (KYС), аби дотримуватися вимог регулятора.

До головних переваг виведення криптовалюти на картку через централізовані криптобіржі відносять: високу ліквідність (наявність великої бази покупців та продавців, що спрощує та пришвидшує зняття грошей з біржі), акцент на безпеці, зручний інтерфейс та алгоритм використання.

Криптобіржі також стягують комісії за проведення транзакції, хоча сума зазвичай в рази приємніша, ніж у вищезгаданих варіантах.

Покрокова інструкція виводу криптовалюти на карту

Для кращого розуміння процесу виведення криптовалюти на картку завдяки централізованій біржі, варто пройти цей шлях крок за кроком.

Детальний алгоритм дій можна розглянути на прикладу однієї із найбільших криптобірж у Європі – WhiteBIT:

  • Підготовка, яка складається з реєстрації акаунту на біржі та верифікації особи. Цей процес в цілому займе до 10 хвилин;

  • Обміняти криптовалюту на обрану фіатну валюту через функцію "Обмін" або спотовий термінал;

  • Перейти у розділ "Баланси", з "Торгового" перевести суму, яку плануєте вивести, на "Основний" баланс;

  • Відкривши "Основний" баланс, варто обрати навпроти національної валюти кнопку "Вивести";

  • Далі залишиться обрати у вікні, яке з’явиться на екрані, платіжну систему для завершення транзакції (Visa/Mastercard, GEO Pay тощо). Загалом криптобіржа WhiteBIT пропонує своїм клієнтам понад 270 активів, 10 національних валют та 15 способів для їх зняття.

Варіантів для виведення криптовалюти на картку досить багато, тож кожен може знайти те, що найбільше підходить власним цілям та завданням. Та краще заручитися підтримкою потужного гравця у криптосвіті, як до прикладу – WhiteBIT, щоб будь-які криптооперації були швидкими та головне безпечними.