До випробувань залучили понад 2 500 працівників, зокрема дошкільних навчальних закладів, лікарень, соціальних служб та офісних працівників великих компаній. Результати їх дійсно вразили.

Варто прочитати Працювати чотири дні на тиждень: чи можливо про таке мріяти в Україні

Результати випробувань

Продуктивність праці залишалась незмінною, а у деяких випадках навіть підвищувалась. Тож працюєш менше, а отримуєш навіть більше. За словами психологині Наталії Ремесник, мовиться не тільки про гроші.

Багато людей упродовж робочого тижня через вигоряння, втому не на 100% віддаються роботі. Якщо робочий тиждень скорочується – ефективність збільшується,
– пояснила Ремесник.

Дійсно всі учасники тестового режиму розповіли, що відчували менший стрес і в них суттєво знизився ризик професійного вигорання. Водночас здоров'я, якість життя та ставлення до роботи покращились. Так вони змогли більше часу проводити з родинами та займатись своїми хобі.

Такий експеримент із запровадження 4-денного робочого графіка в країні триватиме 3 роки.

Чи перейде Україна на 4-денний робочий тиждень: дивіться відео

Чи готова Україна до такої ініціативи

Аби дізнатися, чи готові наші роботодавці до таких змін, аналітики сайту для пошуку роботи в Україні та світі Jooble провели власне дослідження.

"Ми провели опитування серед 345 українських роботодавців. Згідно з опитуванням, 71% з них готові спробувати перейти на 4-дений робочий тиждень", – розповіла директорка по персоналу Оксана Огнева.

Цікаво Як захистити очі під час роботи за комп'ютером: правило 20-20-20

Ті компанії, які не готові переходити у новий режим, кажуть, що це не тільки зменшить їхні доходи, а й зменшить контроль за роботою співробітників. Ба більше, за дослідженнями й самі українці поки не дуже готові відпочивати у вільні від роботи дні.

Що говорять експерти

Фінансовий експерт Олег Пендзин вважає, що Україна не впровадить таку ініціативу, адже в Держбюджеті на такі експерименти немає грошей.