У своєму блозі на NEWSru.ua він пояснює, що великий спорт – аж ніяк не показник життєвого рівня.
"Бідна Україна отримала на Олімпіаді в Ріо стільки ж медалей, скільки багата Швеція і Польща, яка активно розвивається. Бразилія випереджає Іспанію. Куба – Швейцарію", – зазначив журналіст.
Він зауважив, що у кожній з п'яти країн, які зайняли найвищі рядки командного заліку, є своя система розвитку великого спорту. В України немає ні таких можливостей, як у США або Великобританії, ні таких – як у Китаю або Росії, наголошує автор.
Успіх великого спорту гарантує або забезпечена демократія, або безконтрольна – і теж не бідна – диктатура,
– вважає Портников.
Він назвав нашу країну державою вичерпаного ресурсу. Тому ми й далі будемо змушені скорочувати витрати.
Пройдіть тест: Результати України на Олімпіаді-2016 в Ріо: перевірте, чи ви уважно стежили за нашою командою
"Перспективні спортсмени намагатимуться знайти собі місце в збірних інших країн - між іншим, якщо приплюсувати їх успіхи в Ріо до медалей наших олімпійців, то вийде приблизно той же результат, що і раніше. І можна скільки завгодно довго обурюватися відсутності патріотизму, та тільки ось якщо спорт – це твоя робота, то ти займаєшся цією роботою там, де можеш розвиватися і вижити. Саме тому я б порадив цінувати тих, для кого прапор – дорожче", – констатував автор.
На його думку, якщо ми збережемо той рівень, якого досягли в Ріо, – це вже буде непогано на найближчі кілька Олімпіад.
Нагадаємо, збірна України виступила на цих Іграх значно гірше, аніж на попередніх змаганнях – всього лиш 2 золоті, 5 срібних та 4 бронзових нагороди і підсумкове 31-ше місце.