Таке рішення ухвалили під час засідання Кабінету Міністрів 26 серпня. Скасують статус бакалавра чи магістра в разі виявлення у кваліфікаційній роботі академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації, списування, обману чи хабарництва.

До теми Освіта під час карантину: як навчатимуться школярі та студенти з 1 вересня

Шмигаль наголосив, що порядок визначає процедуру скасування статусу молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра та присвоєння відповідної кваліфікації у разі виявлення фактів порушення академічної доброчесності (плагіату тощо).


Міністр освіти Сергій Шкарлет зазначив, що уряд ухвалив важливе рішення – створив правові умови, які будуть стимулювати студентів дотримуватись академічної доброчесності та нести відповідальність у разі порушень.

Відтепер на державному рівні чітко визначені процедура ухвалення рішення про скасування ступеня чи кваліфікації фахівця й коло уповноважених на такі дії суб’єктів. Мова виключно про виші. Це рішення уряду сприятиме формуванню відповідальності студентів та підвищенню їхньої конкурентоспроможності,
– зазначив він.

Так, порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності затверджується вченою радою вишу або наукової установи (педрадою закладу фахової передвищої освіти) впродовж 2 місяців.

Проте особа, яку позбавили ступеня вищої освіти за порушення норм академічної доброчесності, має право оскаржити рішення.

Читайте також Уряд схвалив концепцію розбудови гуртожитків на наступні 4 роки: що зміниться

У МОН додали, що особа, якій присвоєно відповідну кваліфікацію, до подання експертного висновку матиме змогу добровільно відмовитися від ступеня вищої освіти та відповідної кваліфікації.

У разі скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації відповідний документ про вищу освіту та додаткові документи будуть недійсними.

Раніше повідомлялося, що приблизно третина всіх захищених дисертацій в Україні містить плагіат, а понад 6 тисяч наукових робіт не мали б пройти захист.

До слова, нещодавно письменниця та журналістка Олеся Яремчук у своєму матеріалі для "Української правди" розповіла, як в одному з українських університетів з неї вимагали гроші за захист кандидатської дисертації.