Бодай частково стати власником Facebook, Tesla, BMW, Apple чи Boeing можна шляхом купівлі цінних паперів на іноземних біржах. Станом на сьогодні громадянам України відкрито доступ до понад 30 таких майданчиків.
Детальніше Фондові біржі в Україні та світі: що це і як працює
Як це працює
Просто так придбати акції громадянину України безпосередньо на фондовому майданчику буде доволі складно, однак йому готові запропонувати свої послуги фірми-посередники, яких у нашій державі існує уже досить багато.
За невеликі комісійні, а інколи й взагалі без них (у залежності від виду цінних паперів), компанії пропонують українцям ставати учасниками фондових ринків й отримувати прибутки пропорційно до їх внесків.
Однак спершу українцям необхідно відкрити у брокерській фірмі власний рахунок, після чого вони стають повноцінними учасниками торгів.
До теми Що таке багатство: як звичайні папірці стають впливовим інструментом
Прибуток та економіка
Успішність біржевої торгівлі залежатиме від рівня фінансової грамоти інвестора, а також від банальної вдачі. Купуючи акції іноземних компаній на міжнародних майданчиках, українці підтримують економіку країн, у яких розташовані ці біржі, а не українську.
При цьому звинувачувати співвітчизників не справедливо, адже умови торгів на міжнародних майданчиках часто вигідніші, ніж на українських. Прибутковість від акцій сягає в середньому 10%.
Прибутковість акцій на іноземних фондових біржах / Фото Unsplash
В Україні депозитні відсотки, особливо в іноземній валюті, є значно меншими. Альтернатива – облігації внутрішньої державної позики, однак великі інвестори ставляться до них насторожено, опираючись на нестабільність української економіки.