Опитування студентів від Кельнського університету в Німеччині показало, на що очікують молоді кар'єристи після здобуття вищої освіти. Респонденти хочуть, щоб на співбесідах більше уваги приділяли їх індивідуальним навичкам, аніж балам в дипломах, передає Global Education Times.
Цікаво Замість червоних дипломів: у Міносвіти пояснили, як і кому видаватимуть дипломи з відзнакою
В межах дослідження було опитано понад 6 300 студентів, які заповнили онлайн-форму на сайті Загальнонаціональної комісії Німеччини з працевлаштування. Результати опубліковані в науковій статті "Очікувана цінність вищої освіти".
В науковій роботі проаналізовано безліч важливих тем, зокрема бачення студентами свого місця на ринку праці, досвід від поточного освітнього процесу та як часто вони замислюються над тим, щоб припинити навчання у виші.
Отримати диплом, бо так хочуть батьки
Більшість студентів в опитуванні вказали, що метою їх навчання є задовольнити бажання батьків, і аж ніяк не здобути необхідні фахові знання.
Лише третина студентів переконана, що диплом допоможе їм влаштуватися на роботу й принесе більше переваг за умов конкурсного відбору на посаду в престижній компанії.
Цікаво Майже 3 тисячі доларів за вступний іспит: у Житомирі за хабар судитимуть доцента вишу
Закінчити виш задля надбавки до зарплатні
Студенти часто замислюються над тим, щоб перевати своє навчання в університеті, але багатьом шкода вже витраченого часу та сил.
Найбільшим мотивуючим фактором все ж здобути вищу освіту є надбавка до зарплатні, яка гарантована випускнику за умов наявності диплому бакалавра чи магістра та працевлаштування в державну установу.
В Німеччині ця надбавка складає 24,5% від мінімальної заробітної плати, що в середньому сягає близько 7 400 євро на рік.
Цікаво Навчатися за кордоном: 10 найкращих країн для студентів