Представники Державної екологічної інспекції взялися проконтролювати так званий дослідний вилов риби, який разом з рибалками проводила Рибінспекція. Процес вирішили зняти на відео, аби, бува, дослідники не ловили риби більше встановленої квоти і не пустили на продаж. Щоправда, вистежити до кінця не судилось.
"Вночі близько 3 годин підійшла людина, представився міліціонером, наставив пістолет на позаштатника і відібрав камеру, на якій було записано все, що відбувається напередодні. Вночі ми туди не ризикнули йти, оскільки була зброя у людини. З ранку приїхали, попросили по-нормальному віддати камеру, на що він відмовився. Викликали міліцію", - каже держінспектор екологічної інспекції в Запорізькій області Руслан Отрішко.
Нападник з пістолетом виявився рибінспектором. Міліція вилучила у нього відеокамеру, яку він забрав у екоінспекторів.
"Розбійний напад - це тяжка стаття. У наявності факт злочину. І це не грабіж, що просто підійшов, відібрав. Наявність зброї, або напад небезпечний для життя і здоров'я - це вже кваліфікується, як розбій", - каже в.о. начальника екологічної інспекції у Запорізькій області Олександр Бобро.
Керівництво Рибінспекції свого підлеглого захищає. Мовляв, чоловік посеред ночі зіткнувся з невідомими, тож повів себе відповідно до ситуації. А зброю мав на законних підставах.
"Ну, зброя, у нас є у кожного співробітника табельна зброя. І він має право захищати своє життя, будь-який інспектор. Демонстрував він його чи ні, знову ж таки, я не знаю, не був присутній там на місці", - каже заступник начальника Інспекції рибоохорони Запорізької області Дмитро Євсеєв.
Яким буде продовження недружньої зустрічі природоохоронців на березі Дніпра - вирішать у прокуратурі, висновки мають бути за тиждень.
"Проводиться дослідча перевірка в порядку статті 97 Кримінально-Процесуального кодексу. Найближчим часом буде прийнято відповідне процесуальне рішення. Про відмову у порушенні кримінальної справи або про порушення кримінальної справи", - каже начальник відділу прокуратури Запорізької області Юрій Кузьмичов.
У дніпровської риби зараз нерест, і промислова риболовля заборонена. Тож дозволені законом випадки дослідно-наукового вилову, як бачимо, перебувають на особливому контролі.