Про це інформує "Урядовий портал".

Читайте також: В ООН знайшли можливість подолати вето Росії щодо Сирії: деталі

Про це у Бонні (Німеччина), на 48-му засіданні допоміжних органів Конвенції ООН зі зміни клімату, заявила голова української делегації директор департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Мінприроди Світлана Гринчук.

АР Крим була і залишається українською територією, яка наразі внаслідок російської військової агресії окупована. І включення РФ у звітність про викиди і абсорбцію парникових газів статистичних показників щодо території АР Крим та міста Севастополь є неприйнятним. Це грубе порушення статуту ООН, Гельсінського заключного акта та Статуту Ради Європи, і ми закликаємо Сторони та Секретаріат РКЗК ООН підтримати збереження суверенітету та територіальної цілісності України", – заявила на відкритті сесії Світлана Гринчук.

Заяву української делегації підтримали своїми виступами представники делегації США, Канади та Австралії. Одним з важливих завдань української делегації на конференції Сторін у Бонні – протистояти зміні статусу Криму та не допустити оприлюднення на сайті Секретаріату інформацію, яку Росія подає з даними щодо території Криму.

Читайте також: В ООН назвали кількість українців, які не мають доступ до медицини через війну

"Ми закликаємо не визнавати будь-яку зміну статусу АР Крим і просимо здійснити перевірку звітності, представленої Росією", – наголосила Світлана Гринчук.

Нагадаємо, що на 48-му засіданні допоміжних органів Конвенції ООН зі зміни клімату делегати працюють над підготовкою рішень для затвердження на COP24 у Катовіце (Польща) "Книги правил" Паризької кліматичної угоди, основна ціль якої – не допустити зростання глобальної середньої температури більше 2°C.