Минулого року у січні спостерігалося зниження ВВП на рівні -1,8%. Цього року економіка також показала спад: такі висновки економічної активності дало Міністерство розвитку економіки, ґрунтуючись на данних Державної статистики.
Ще про економіку Різке подорожчання долара: радник президента пояснив, чого чекати українцям
Так, ключові фактори, що погано вплинули на економічну активність:
- Зниження попиту на енергоресурси через теплу погоду.
- Низька кон’юнктура на світових ринках сталі.
- Низький попит на природний газ.
З початку 2020 року майже всі види економічної діяльності, що формують динаміку зведеного індексу виробництва, окрім будівництва та внутрішньої торгівлі, продемонстрували скорочення виробництва. Як результат, у січні 2020 року зменшення зведеного індексу виробництва становило 2,6% та відповідно скорочення ВВП оцінено на рівні 0,5%,
– йдеться у звіті.
Міністерство розвитку економіки також прогнозує, що і надалі зростання економіки може стримуватися. Серед чинників назвали зокрема поширення коронавірусу.
Попри все, хороший показник у січні показало виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів. Воно зросло на 2,9%. Водночас негативно на економіку вплинуло обмеження ЄС на ввезення українського м’яса птиці через пташиний грип.
Варто зазначити, що саме застій в економіці був одним із доріків, який висовили Олексієві Гончаруку під час його відставки.
Що таке ВВП?Внутрішній валовий продукт – це один із найважливіших показників розвитку економіки, характеризує фінансовий результат виробництва в країні (як матеріального, так і нематеріального). Це сума вартостей усієї продукції, виробленої в країні за певний період, та податків.