Про це розповіла представниця Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина, повідомляє "Громадське радіо".

За словами Філіпішиної, офіс Уповноваженого звертався до Адміністрації Президента щодо цієї петиції, оскільки вона містить посягання на права і свободи людини, і відповідно, не мала права бути опублікованою.

Посягання на права інших людей і заклики до обмеження їх в правах, заклики до неповаги до честі і гідності людей, що живуть інакше – мають гомосексуальну орієнтацію, трансгендерні люди – не повинно мати місце в нашому суспільстві,
– пояснила вона.

Філіпішина зазначила, що заклик до заборони маршів рівності – це заклик до порушення прав інших людей на свободу висловлення та на те, щоб виборювати свої права.

Читайте також: Абсолютно гетеросексуальних людей не існує, – вчені

"Ці люди не претендують на звуження прав інших людей, вони говорять виключно про свої права не за рахунок так званих традиційних сімейних цінностей. Тому тут прослідковується чіткий конфлікт інтересів – посягання на права людей, які здаються комусь такими, що мислять інакше, і тих людей, які виборюють свої права, які найбільше сьогодні порушуються в Україні", – додала експертка.

За словами Філіпішиної, АП потрапила у незручну ситуацію, бо петицію реалізувати президенту буде непросто.

"Тому що для цього потрібно подати невідкладний законопроект до Верховної Ради, який явно йде в розріз з Конституцією України та з міжнародними зобов’язаннями України. Її виконати буде просто неможливо, тому що ніхто не зможе в Україні заборонити Марші рівності, тому що це право людей на мирні зібрання і на висловлювання свої думки, якою б ця думка не була, у разі, якщо вона не порушує прав інших людей", – додала експертка.