“Не сплачують за житлово-комунальні послуги бюджетні організації, ті, які годуються з місцевих бюджетів. Виходить так, що у нас органи влади або влада є найбільшим боржником за житлово-комунальні послуги, тому оце введення пені я розглядаю як чисту ілюзію. Керманичі ЖКГ думають, що пеня допоможе виправити їм своє становище”, - сказав директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Ще один резонансний пункт імовірного Житлового кодексу - примусове виселення - взагалі узаконять окремо. Адже чи виселятимуть за несплату кредиту, чи за прострочені рахунки за комунальні послуги, і за яких умов - поки незрозуміло.

“Питання, якраз виселення, буде - і воно вже в якісь мірі врегульовано. Буде врегульовуватись окремим законом, тому що кодекс не є якраз той, який розписує всі деталі цього процесу, він в принципі підтримує процес реконструкції застарілого житлового фонду, це є, перш за все, “хрущовки”, і друге - будинки, які 60-70 років простояли” - народний депутат України Зіновій Шкутяк.

Мешканцям цих будинків якраз доведеться найважче за нового Житлового кодексу. Адже вони змушені будуть або переїхати, або об'єднуватися в Організації співвласників багатоповерхових будинків. Але переселення неможливе, оскільки процедура не прописана в законі, а об’єднання не влаштовує жителів, бо "хрущовки" переважно напіврозвалені. Для прикладу, 2000 столичних будинків у такому стані, за який жоден з мешканців відповідати не погодиться.