Офісне приміщення, дошка, м'ятий прапор невизнаної республіки та невеличка купка людей – ось так святково відкривали так зване представництво "ДНР" у Марселі торік восени. У так званих ЗМІ в ОРДЛО це звичайно сприйняли як велику перемогу.

Читайте також: Суд против "предствительства ДНР" во Франции: французы тоже не верят в законность ОРДЛО

Звичайно фраза "міжнародний імідж "ДНР" звучить дивно, якщо не сказати смішно. Та і консульством це назвати не можна, адже зареєстровано воно як громадська організація. Проте подібні організації відкрились вже у п'яти країнах Європи.

Очевидно, що це робиться з метою певного "тролізму", я це називаю, високого рівня. З метою роздратувати всіх довкола і показати, що ця ідея проникає, є люди, які підтримують ці ідеї. Такої квазісуб'єктивізації ЛДНР,
– заявив експерт з міжнародного права Тарас Качка

Маргінальний французький політик Юбер Файяр є ініціатором створення "консульства". Ще ж і надто, він проголосив себе почесним консулом "ДНР" у Франції.

"Дати французькому суспільству можливість почути людей з Донбасу, які, на жаль, наразі не чують. Ми бачимо, що у Європі існує монополія тих, хто ратує Майдан", – говорив політик.

Подібних політиків Кремль купив майже у кожній країні заходу. І купив не за дорого.

"Маргінальні політики на те і маргінальні, що в них багато вкладати грошей не треба. Їм достатньо дати невелику суму, якщо ми порівнюємо з зовнішньополітичними витратами для того, щоб окупити їх діяльність. Звичайно, мінус для Росії, що маргінальні не мають впливу на європейський порядок денний", – прокоментував головний редактор "Європейської правди" Сергій Сидоренко.

Що придумали окупанти у Чехії – дивіться у сюжеті.