Перед виборами пропонуємо киянам згадати усіх персон, яких вони свого часу обирали, щоб зробити висновки і не ставати на ті ж граблі.
Леонід Косаківський (мер Києва 1994 — 1998)
Фото: УНІАН
Леонід Косаківський був першим мером Києва, обраним всенародним голосуванням. І, мабуть, найпрогресивнішим.
Заслуги. Узяв курс на розвиток столичної промисловості й науки, збудував багато житлових комплексів та дитсадків. Закупив новий транспорт. Також Косаківський відновив історичний герб Києва та багато пам’яток архітектури міста. Київ у цей період здобув більш-менш помітну економічну стабільність.
Недоліки. Головним його "недоліком" було те, що він став занадто самостійним і тому небезпечним, незручним для влади. Косаківський не зміг знайти спільної мови з опозиційно налаштованою до нього мерією. І, між іншим, не підтримав Кучму на президентських виборах. Це й наблизило кінець його недовгої кар'єри. А кінець цей супроводжувався обливанням брудом у місцевих ЗМІ та затяжними судовими процедурами.
Курйоз. За повідомленням деяких ЗМІ, комісія Київради доручила КМДА доопрацювати зображення герба міста через те, що архангел Михаїл начебто дуже подібний на мера.
Читайте також: Інтрига ще більше закручується, — політолог про вибори мера у Києві
Олександр Омельченко (мер Києва 1999 — 2006)
Фото: Голос.ua
Двічі був обраний киянами і просидів у кріслі мера 7 років.
Заслуги. Покращив інфраструктуру міста, збудував храми — Михайлівський Золотоверхий, Пирогощі, Різдва Христового, Святого Миколая на воді, — а також Південний залізничний вокзал та 205 бюветів з артезіанською водою у столиці.
Недоліки. Запам’ятався киянам скандальною реконструкцією Майдану з монументом Батьківщина-мати та будівництвом висотки на вулиці Грушевського, 9а. Його звинуватили у "розбазарюванні" київських земельних ділянок та в погіршенні історичного вигляду Києва.
Через три роки після відставки, уже будучи нардепом, Омельченко насмерть збив людину на пішохідному переході біля зупинки транспорту по дорозі з Конча-Заспи.
Курйоз. Під час повалення екс-мера Леоніда Косаківського оточення Олександра Омельченка зламало двері в його кабінет.
Дивіться також: Кліп до виборів: "Історія однієї к*рви" від "Братів Гадюкіних"
Леонід Черновецький (мер Києва 2006 — 2012)
Фото: Facebook
Двічі перемагав на виборах київського міського голови в березні 2006 року й травні 2008 року як лідер блоку Черновецького. У 2007-му році мільйонер посів 22-ге місце у рейтингу найбагатших українців за версією журналу "Фокус". Перебуваючи на посаді мера, мав ізраїльське громадянство, однак це "виплило" значно пізніше.
Заслуги. Роздавав продуктові набори малозабезпеченим. Займається благодійністю. На свої гроші утримує безкоштовну, щоденно відкриту їдальню в київському районі Дарниця. Після трагічних подій на Майдані у лютому 2014 року в Україні, Черновецький виділив 10 мільйонів гривень сім'ям загиблих.
Недоліки. Прославився вкрай непопулярними, а то й неадекватними рішеннями: підвищення тарифів на комунальні послуги та на проїзд у транспорті, платний вхід на кладовища, введення плати за в'їзд до Києва іногородніх автомобілів, платна медицина в поліклініках. Вляпався у скандал, коли побився з екс-главою МВС Юрієм Луценком. Черновецького звинувачують у "дерибані" київських земель.
Узагалі мер із прізвиськом "Льоня Космос", м’яко кажучи, дивував "екстравагантними" вчинками. У 2009-му слідча комісія Верховної Ради України навіть звернулася до Міністерства охорони здоров'я з проханням організувати психіатричну експертизу Черновецького.
Курйози. Черновецький завжди вражав дивною поведінкою на публіці. То він танцює, то співає, то не може зліпити двох слів докупи… Тому в мережі є повно роликів з конфузами скандального екс-мера. Ось найвідоміші з них:
Чемпіон світу з боксу вже рік керує Києвом. Його доля склалася інакше, ніж доля попередників: спершу він побував нардепом, а потім нарешті виграв вибори мера Києва. Мав шанси стати навіть президентом, однак поступився Порошенкові і не висував своєї кандидатури.
Заслуги. Один з організаторів Євромайдану в Києві, перейменував частину Інститутської в алею Героїв Небесної Сотні. На посаді міського голови Кличко взявся за корупціонерів – звільнив понад півсотні чиновників. Також чинний мер має амбітні плани відремонтувати аварійні дороги в місті, та поки не знайшов достатньо грошей; у столиці повністю запрацювала розв'язка на Поштовій площі. Відзначився боротьбою з МАФами та сніговими кучугурами (закупив снігоочисну техніку).
Недоліки. Ледь не половина киян близько 5-ти місяців просиділа без гарячої води. Київські транспортники нарікали на великі борги по зарплатах і ставлять це в мінус міськвлади. Загалом зі всіх своїх обіцянок Кличко за рік виконав лише третину.
Курйози. Чинний мер Києва за кількістю курйозних ситуацій може сміливо позмагатися зі своїм попередником "Льоньою Космосом". Справа в тому, що Кличко полюбляє усе дуже "чітко" пояснювати — настільки чітко, що зрозуміти його неможливо. Ось найзнаменитіші "перли" Кличка: