"Я закликаю всі сторони продовжувати брати участь у конструктивному діалозі, щоб виконати законні демократичні устремління українського народу", - йдеться в заяві Ештон.

За її словами, очікування ЄС полягають у тому , що "кожна людина в Україні буде вести себе відповідально, з метою захисту єдності, суверенітету, незалежності і територіальної цілісності країни".

"Я закликаю всіх до дотримання верховенства права і Конституції", - підкреслює Ештон.

У зв'язку з цим, верховний представник констатувала необхідність довгострокового вирішення політичної кризи, яке включає конституційну реформу, формування нового інклюзивного уряду і створення умов для проведення демократичних виборів.

"Дотримуючись угоди, досягнутої сторонами 21 лютого, ми, як і раніше, повністю готові підтримати всеосяжний політичний процес, допомагати в деескалації ситуації, а також у процесі реформ. Ці кроки можуть принести стабільне, процвітаюче і демократичне майбутнє для всіх громадян України", - впевнена Ештон.

Вона також привітала звільнення екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко: "Це - важливий крок вперед з метою усунення стурбованості щодо виборчого правосуддя в країні".

Нагадаємо, введення санкцій щодо винних за насильство, за словами Ештон, залежить від ситуації в Україні і від інформації глав МЗС Польщі та Німеччини.

Раніше ж голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей повідомив, що Європарламент вводить візові санкції щодо деяких чиновників в Україні.