Про це розповіли бізнес-виданню „Financial Times“ джерела, які знайомі із ситуацією.
Восени минулого року влада Євросоюзу вирішила, що Греції для отримання наступного пакета фінансової допомоги необхідно домовитися з приватними кредиторами про обмін держоблігацій на нові, номінальна вартість яких буде на 50% нижче. Ця програма отримала назву PSI. При цьому обмін, за задумом європолітиків, повинен проводитися на добровільних засадах.
Усього приватні інвестори тримають на своїх балансах держоблігації Греції на загальну суму близько 206 мільярдів євро, тоді як держборг країни вже перевищив 360 мільярдів євро. Таким чином, передбачається, що кредитори, погодившись на 68% знижки, спишуть цілих 140 мільярдів євро боргу країни.
Нові умови передбачають ставку першого купона в 3%, яка згодом буде підвищена до 4,5%, розповів FT один з банкірів. Інший співрозмовник видання уточнив, що середній відсоток по нових держоблігаціях Греції складе 4,5%. Він також наголосив, що банки будуть задоволені таким поворотом подій.
"Невеликий оптимізм витає в повітрі", — відзначив один із співрозмовників агентства.
"Зараз занадто рано про щось говорити. У цей же час минулого тижня ми теж дуже сподівалися, але потім переговори провалилися", — вважає інший інвестор.