Українські офіційні особи постійно піднімають питання про перегляд контракту на постачання російського газу. Востаннє відповідну заяву про необхідність змін цього контракту зробив український прем’єр-міністр Микола Азаров у п’ятницю. За його словами, питання ціни на газ обговорювалося під час візиту прем’єр-міністра РФ Володимира Путіна до Києва 28 жовтня, проте ніяких рішень не прийняли. Тим не менше, Росія погодилася створити робочу групу, яка, за словами Азарова, займатиметься питанням перегляду газових угод. Глава Міненерго РФ Сергій Шматко в свою чергу заявив минулого тижня, що Росія розглядає пропозицію України щодо зниження ціни на газ. За словами представника Газпрому, зараз ніяких нових домовленостей по газу з Україною не існує.

"У нас діє контракт, відповідно до якого визначається ціна. Вона коректується щокварталу залежно від того, як змінюються ціни на нафтопродукти. Тому ті оцінки, які звучать в різний час, жодним чином один одному не суперечать, а просто відображають поточну ситуацію. Тому ніяких нових домовленостей щодо ціни на газ на даний момент у нас немає — просто мова йде про те, яка ціна вийде при розрахунку за формулою, яка міститься в контракті", — сказав Купріянов.

На питання, чи готовий "Газпром" до перегляду газових угод, Купріянов відповів, що "ми можемо розглядати різні пропозиції та побажання, хоча, безумовно, як постачальника нас дуже влаштовує цей контракт". Торкаючись питання створення газотранспортного консорціуму між "Газпромом" і "Нафтогазом", Купріянов зауважив, що Європа виграє в разі здійснення цього проекту, оскільки зросте надійність поставок.

"Зараз питання, які пов’язані з транзитом і з постачаннями, розділені й перебувають у різних руках. Якщо за транзит відповідає України, то за постачання — Росія і Україна. Якщо все це буде об’єднано, ясно, що і надійність такого роду взаємин буде вищою, в тому числі і для європейців", — сказав представник "Газпрому".

Купріянов відзначив, що наступного року закінчується контракт на постачання газу Білорусії, і як прохождитимуть переговори щодо новго контракту, "поки сказати складно". Разом з тим, за його словами, "пройшовши через цілий ряд криз, Росія та Білорусь вийшли на прийнятний для обох сторін рівень взаємодії".

На питання, чи можлива нова газова війна у відносинах з Білорусією, Купріянов відповів: "Ну, ми всі знаємо прислів’я: сподівайся на краще, готуйся до гіршого".