Лише оглядинами керівництво не обмежилось, начальник Генштабу наказав завести машини та показати їх готовність. Особисто піднявся на борт однієї та влаштував військовим імпровізований іспит.

36 бригада берегової оборони має унікальний гірсько-піхотний батальйон. Такий є лише в Криму та Карпатах. Командир батальйону доповідає, хоч техніка має поважний вік, проте повністю у бойовому стані. Щоквартально - масштабні перевірки, щоп’ятниці - профілактичні.

“Техніка, яка знаходиться на озброєнні гірсько-піхотного батальйону, випущена в 70-80-х роках минулого століття. Являє собою потужні зразки озброєння, які зарекомендували себе відмінно в Афганістані, Чечні”, - сказав командир гірсько-піхотного батальйону Юрій Головашенко.

Працюють з цією технікою як строковики, так і контрактники. На нараді з керівництвом представники Ради сержантів підняли одне з найболючіших питань - пальне, якого не вистачає для тренувань.

Зекономити пальне та підвищити підготовку особового складу начальник Генштабу запропонував за допомогою спеціальних тренажерів, що імітують роботу техніки. За словами Григорія Педченка, військові мають проводити 80% тренувань саме на тренажерах. Наразі українські військові забезпечені подібною імітаційною технікою лише на 30%.

“Від цього буде тільки підвищуватись професіоналізм, бо на конкретній машині не можна весь час повторювати, а на тренажері ти можеш тренуватися до тих пір, поки не відпрацюєш до автоматизму”, - каже начальник Генштабу ЗСУ Григорій Педченко.

Також начальник Генштабу нагадав, що до кінця 2015 року у лавах української армії повинно служити 80%-90% військових-контрактників. На сьогоднішній день ця цифра вже сягнула майже 60%.

Нагадаємо, начальник Генерального штабу перебуває в Криму з триденною робочою поїздкою. Він вже ознайомився з підготовкою особового складу та оглянув об’єкти ВМС України.