Він складається з нейронів, які стимулюють 60 електродів. Саме завдяки цьому робот може рухатися, не натрапляючи на перешкоди.

“Робота оснащено сенсорним апаратом, який, в певному розумінні, є його органом слуху. Він збирає інформацію про перешкоди на своєму шляху або навколо нього, а електроди стимулюють його “мозок” для прийняття правильного рішення”, - каже науковець Бен Воллі.

Між тим, науковці у США намагаються зрозуміти як саме працює мозок.

“Ми зараз намагаємося зрозуміти - як працює пам'ять і що це таке? І які зміни стаються у нейронних мережах, які ми вивчаємо? За допомогою досліджень нейронів, які ми вирощуємо, ми намагаємося збагнути, які процеси відбуваються у нашому мозку”, - розповідає професор біомедичної інженерії Стів Поттер.

Для цього вчені створили так званого "hybrot" - гібридного робота. Його "мозок" складається з електронних та біологічних елементів. У цього “хайброда” нейрони взяли зі щурячого мозку. Проте мозок щура - це не мозок людини, і поки що науковці отримали відповіді лише на деякі питання. Звісно, в перегонах за науковими відкриттями дослідники не відмовилися би від людського мозку, проте поки таких добровольців не знайшлося.

В ще в одному американському університеті за допомогою “хайбродів” вирішили зазирнути в далеке минуле. Роботів-пуголовків використовують для моделювання еволюційних процесів, які відбулися 5540 мільйонів років тому.

“Ми намагаємося відтворити еволюційні процеси, звісно, якби в нас була машина часу ми просто б злітали у минуле і набрали б там зразків, але в нас її немає, тому ми створюємо ці зразки самі, щоб подивитися, якою буде еволюція”, - каже професор біології Джон Лонг.

Наразі студенти та професори займаються рибою-роботом. Вони намагаються дослідити на якому етапі еволюції вона навчилася тікати від хижаків. Скоро вчені планують обладнати робота додатковими м’язами та зробити його досконалішим. Проте це лише плани, втім і зараз робот-пуголовок займається важливою місією - привідкриває перед науковцями давноминулі часи.