"В Україні сьогодні є видобуток урану. Хоча основне їх родовище — Новокостянтинівське — ще не розгорнуте, але потрібні великі гроші, і ми теоретично могли б обговорювати можливість спільної роботи з розгортання цього родовища", — сказав Кирієнко.

"В Україні немає збагачення. І не буде, тому що технологія збагачення — це та сама технологія подвійного застосування, і є міжнародні норми, що забороняють її передачу в країни, які нею не володіли", — додав він.

За словами глави "Росатому", в цьому випадку збагачувати уран можна на російській території.

"Ми можемо створити, і ми готові це обговорювати з нашими українськими партнерами — до речі, вже обговорюємо, ми створили робочі групи в усіх напрямках — ми всерйоз готові говорити про створення СП, при якому наші українські партнери можуть стати власниками, партнерами, акціонерами одного з наших збагачувальних комбінатів", — повідомив Кирієнко.

Він підкреслив, що завод не переїде на територію України, але це буде частково і український завод. За словами Кірієнко, Україна може таким чином отримати доступ до тієї технології, якою не володіє.

"Заводи на нашій території — ми можемо використовувати комплектуючі українські, цирконієві, прокат, ну і цілий ряд деталей з цирконію ми робимо сьогодні на українських підприємствах. Ми обговорюємо як можливість входження українських партнерів в акціонерний капітал одного з російських заводів, так і створення заводу на території України", — сказав глава "Росатому".

При цьому він нагадав, що зараз Україна проводить тендер.

"Думаю, що ми зможемо дати саме конкурентоспроможне пропозицію з тим, щоб на території України розгорнути складальне виробництво", — підкреслив він.