“Якщо не використовувати правильне світло, то навіть дуже дорогі матеріали виглядатимуть дуже дешево. Або ж навпаки, а це вже цікавіше. Дуже дешеві матеріали можуть виглядати дуже дорого”, - каже архітектор Роб Ваґеманс.
Філософія Ваґеманса в архітектурі - світло все міняє. Яскравим прикладом втілення цієї теорії в практику є інтер'єр аптеки, який приніс своєму творцю кілька нагород. А завдяки "Супер Клубу" кілька років тому архітектор переміг на голландському дизайнерському конкурсі. Цей дизайн уже запозичили і в Римі, і в Сан-Франциско, і навіть у Нью-Йорку.
“Люди мають почуватись у цьому оточенні, як вдома. Вони повинні ототожнювати себе з довкіллям. А світло може допомогти їм сконцентруватися на речах, які ви хочете показати”, - зазначив Роб.
Компанія "Concrete", яку заснував Ваґеманс, розмиває рамки між архітектурою, дизайном інтер'єру та мистецтвом. Його команда розробила сотні проектів, серед яких - Музей ван Гога в Амстердамі.
Голландський архітектор полюбляє працювати і з малим бізнесом; наприклад, із рестораном, який невдовзі мають відкрити. Хоча малий бізнес, зазвичай, означає обмежений бюджет, кінцевий продукт усе одно виглядає чудово.
Завдяки цьому проекту команда Ваґеманса другий рік поспіль перемогла на голландському дизайнерському конкурсі. Ваґеманс є головним представником нового урбаністичного стилю - поєднання архітектури з дизайном та мистецтвом. Для багатьох експертів він відображає нове покоління дизайнерів у Нідерландах.
“Насправді я не дуже вірю у голландський дизайн. Тобто всі з-за кордону вірять у нього. Але, на мою думку, у голландському дизайні є одне - відвертість. Ми дуже прості та маємо почуття гумору”, - зізнається архітектор.
Справді, Робу Ваґемансу подобається дизайн, який демонструє певну грайливість. І сам архітектор отримує купу задоволення від своєї роботи.