Сьогодні Україна святкує річницю Революції Гідності. Із практичної точки зору, Байден приїхав, щоби ще раз заявити, що США будуть допомагати Україні і розглядається питання про розширення допомоги як фінансової, так і нелетальною оборонною допомогою. Але головний меседж, який привіз Байден – це те, що Україна повинна сформувати уряд не за декілька тижнів, а за декілька днів і справді почати реформи, – повідомила журналіст "Голосу Америки" Мирослава Гонгадззе.
За словами самого віце-президента Джозефа Байдена, Росія взяла на себе конкретні обов'язки по припиненню вогню, котрі вони не виконують. Це відновлення контролю України над своїм кордоном із постійним моніторингом, негайний вивід незаконних збройних формувань, озброєння і воєнних, вивільнення всіх полонених – на це Путін згодився. Але нічого з цього не було виконано.
На спільній прес-конференції, Байден і Порошенко заявили, що найбільш прийнятним форматом переговорів по вирішенню конфлікту залишається формат мінської тристоронньої групи. Байден оголосив, що у випадку схвалення Конґресом, готовий надати Україні 20 млн доларів на підтримку судової реформи та реформи правоохоронних органів, а також передати 3 млн доларів через програму ООН для допомоги тимчасово переселеним особам та іншим уразливим категоріям.
Українець за походженням доктор наук Віталій Гарбар, колишній високопоставлений чиновник Пентагону і НАТО, офіцер американської армії і засновник декількох компаній в області воєнних розробок пояснює, що Росія веде в Україні асиметричну війну і відповідь України також має бути асиметричною. США повинні допомагати не танками, а відносно недорогим простим у використанні мобільним оборонним озброєнням.
Це допоможе стримувати агресора, який має чисельну перевагу в танках та воєнній авіації. Данні розвідки можуть стримувати переважаючу артилерію, яку росіяни використовують проти українців. Я вірю, що США можуть робити те, що ми зробили пару десятиліть тому в Афганістані, коли легке озброєння дало можливість місцевому населенню захищатись, – сказав Гарбар.
Далі – дивіться у відеосюжеті.