Великобританія хоче відключити Росію від міжнародної системи банківських платежів SWIFT. Такий крок уряд Великобританії запропонував в рамках посилення санкцій проти Росії у зв’язку з введенням російської армії на територію України. Про готовність посилити санкції проти Росії заявили Канада, Франція і США.

Ми не вдаємося до військових дій для вирішення української проблеми. Ми мобілізуємо міжнародне співтовариство, щоб тиснути на Росію. Дуже важливо зрозуміти, що не буде військового вирішення цієї проблеми. Порушення Росією суверенітету і територіальної цілісності України, на мою думку, зробило агресора слабшим, – сказав Президент США Барак Обама.

Прес-секретар Білого Дому пояснив, що мав на увазі Обама.

Те втручання Росії у внутрішні справи України, яке ми спостерігаємо, міжнародне співтовариство не має наміру терпіти. В результаті Росія ризикує понести додаткові економічні втрати внаслідок застосування санкцій Сполученими Штатами спільно з нашими союзниками – пояснює прес-секретар Білого Дому Джош Ернест.

В той же час Україна просить допомогти озброєнням. Після засідання комісії Україна-НАТО генеральний секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен заявив, що на самміті обговорюватимуть посилення співпраці організації з Україною.

Незважаючи на заперечення Москви, зараз чітко видно, що російські війська й техніка нелегально перетнули кордон у напрямку східної та південно-східної України. Це не окрема операція, а частина небезпечного плану по дестабілізації України, як суверенної нації. І ця операція здійснюється вже кілька місяців, – заявив Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Також генсек заявив, що Україна зможе у майбутньому стати членом НАТО. Відреагуваши таким чином на заяву українського уряду про відмову від позаблокового статусу. З проханням допомогти озброєнням до країн НАТО звернувся глава місії України при цій організації.

Вже зрозуміло, що НАТО не може підтримати Україну участю своїх військ, і ми від них цього не очікуємо. Ми самі себе можемо захистити, але нам необхідна ваша допомога, щоб зупинити агресію, – сказав глава місії України в НАТО Ігор Долгов.

Незважаючи на жорсткі слова європейських лідерів, російський президент вірить, що у НАТО не вистачить волі відповісти на його роз'єднання України. Про це у статті The Washington Post написали колишній посол США в НАТО Курт Волкер і політолог Ерік Брадберг.

Автори вважають, що Путін блефує. Він буде воювати за Україну, а НАТО – ні. Тому, пишуть вони, заради цілісності України, майбутнього європейської безпеки і довіри до НАТО як оборонної організації, альянс має відповісти на цей виклик, а саме надати пряму військову і розвідувальну допомогу українському уряду – радників, конструкторів, протитанкове і протиповітряне озброєння. А також скасувати продаж будь-якої зброї і предметів подвійного призначення в Росію, включаючи вертольотоносці "Містраль", ввести більш жорсткі економічні санкції, в тому числі і проти компанії "Газпром" і її керівництва. Крім того, розташувати міжнародні сили НАТО в Польщі і країнах Балтії. Також політологи пропонують розширювати альянс, прийняти до нього Чорногорію, Фінляндію, Швецію і Македонію, а також поновити роботу над готовністю України, Грузії та інших країн вступити в НАТО.

У тому, що Путін своїми діями в Україні кидає виклик НАТО погоджуються і вашингтонські політологи. Остаточна мета Путіна, окрім того, щоб гарантувати собі владу і зберегти гроші, – розвалити НАТО. Продовження безкарного захоплення української території затвердить Путіна у його уявленні про безхребетність заходу, після чого він спрямує агресію до Литви, Латвії, Молдови і Грузії.

Старший науковий співробітник американської ради іноземних справ Стівен Бланк вважає, що Кремль розуміє, що не здатний утримати Україну і мета Путіна – знищити її державність. Він вважає, що США і заходу необхідно направити в Україну озброєння, навчальний персонал, військових і політичних радників.

А старший науковий співробітник аналітичної компанії Стратфор Лорен Гудріч із сумнівом ставиться до вірогідності постачань з боку заходу, але припускає, що Україну почнуть підтримувати її сусіди.

Важливо слідкувати за діями українських сусідів. Чи збільшать вони підтримку Україні, не як частина об’єднаної відповіді Європи, а як відповідь Польщі, Угорщини, – каже Гудріч.