Терористи пішли у наступ

За словами журналіста Юрія Бутусова, 31-й блокпост оточений переважаючими силами противника.

В той час як українських бійців там кілька десятків, російсько-терористичне військо налічує до тисячі осіб.

“З 6:00 протягом усього дня блокпост піддається інтенсивному артилерійсько-мінометному вогню російських військ. Загони найманців здійснили двостороннє охоплення блокпоста. Тепер його з'єднує з нашими позиціями всього одна дорога. Але кліщі можуть зімкнутися в будь-який момент. На блокпосту вже в реальний момент ситуація критична, створена загроза знищення цього опорного пункту або повного оточення, для повторення сценарію дій на 32-му блоці”, — написав редактор “Цензор.нет” у Facebook.

За його словами, сили противника складають: загін чеченців, загін козаків, загін російських військових "відпускників", загін луганських найманців.

Чисельність військ противника – до 1 тисячі бійців, близько 20 танків, 50 одиниць легкої бронетехніки, 2 батареї БМ-21 "Град", 1 батарея гаубиць Д-30, 2-3 мінометних батареї "Волошка". Велика кількість ПТРК, саперні підрозділи оснащені протипіхотними і протитанковими мінами. Управління — російське командування, бойові дії супроводжуються підрозділами радіотехнічної розвідки і радіоелектронної боротьби, — перерахував Бутусов.

Він зазначив, що українські сили не мають переваги на цьому напрямку.

На самому 31-му блокпосту — кілька десятків бійців.

У штабі АТО повідомили, що терористи намагаються витіснити українські сили зі своїх позицій, однак наші бійці продовжують утримувати 31-й і 29-й блокпости.

У прес-центрі АТО пояснили, що відповідно до Мінського протоколу по трасі Бахмутка проходить лінія розмежування сторін, а 32-й, 31-й і 29-й блокпости служать точками на цій лінії.

Ми ні на крок не відходимо від домовленостей, підтверджених сторонами-підписантами в Мілані, в тому числі і російською стороною. Водночас терористи намагаються розширити зону свого впливу, ігнорують міжнародні угоди, вбивають мирних жителів і українських солдат, які захищають українську землю, — йдеться в повідомленні.

“Коли ситуація на 32-му блокпосту стала критичною (бойовики замінували всі дороги, якими наша логістика поставляла продукти харчування і воду, постійно обстрілювали наші вантажівки, які виконували ці завдання), виходячи з принципів, що життя українських солдат понад усе, було прийнято рішення про відведення особистого складу в район відновлення боєздатності”, — розповіли у прес-центрі.

Наразі сили АТО вживають усіх заходів, "щоб забезпечити всім необхідним особовий склад, який несе службу на об'єктах".

“Наші підрозділи на 31-му і 29-му блокпостах продовжують виконувати планові завдання в рамках АТО. Оперативна обстановка, розміщення сил і засобів АТО, координація наших зусиль, дозволяє ефективно виконувати завдання, забезпечувати безпеку особового складу, який несе службу”, — наголосили у штабі АТО.

Увечері у прес-службі АТО поінформували, що терористи, використовуючи РСЗВ БМ-21 "Град", ведуть обстріли українських блокпостів.

Згідно з повідомленням, складною залишається ситуація в районі траси Бахмутка.

"Наслідком чергового обстрілу наших позицій стала смерть українського солдата, ще трьох воїнів поранено. Їх доставлено до медичних закладів, де надається кваліфікована медична допомога", — поінформували у прес-службі.

Крім цього, вдень терористи вдались до чергової провокації, заявивши про танкову атаку українських підрозділів, при цьому вивели свій танк на вогневі позиції поблизу Горлівки.

Звідти вони почали обстрілювати українські підрозділи, що розташовані в населеному пункті Майорськ.

Так, внаслідок обстрілів поранено трьох українських солдат.

Надвечір неконтрольовані збройні формування кілька разів обстріляли українські підрозділи в районі Чернухіно.

Між тим, напружена ситуація склалась поблизу Маріуполя.

"Бойовики неодноразово обстріляли підрозділи, які забезпечують охорону та оборону цього приморського міста. За наслідками обстрілів втрат серед українських військових немає", — зазначили у відомстві.

Разом з тим, обстрілів на території донецького аеропорту не зафіксовано.

Водночас, згідно з останніми даними РНБО, за минулу добу, 31 жовтня — 1 листопада, у зоні проведення Антитерористичної операції загинули 6 українських бійців, ще 10 — отримали поранення.

Пізніше Президент України Петро Порошенко повідомив, сьогодні з полону терористів у Сніжному Донецької області звільнено 25 українських бійців.


У злочинців будуть свої "вибори"

На думку глави МЗС України Павла Клімкіна, незаконні "вибори" 2 листопада в Донецькій і Луганській областях приведуть до погіршення ситуації для населення регіону.

"Ось ці вибори заводять ситуацію в економічний і політичний глухий кут, і страждати будуть люди, які там живуть: для них створюються проблеми, які ніколи не будуть вирішені, і ситуація буде погіршуватися, хто б що не говорив", — сказав Клімкін.

На думку міністра, Донецьк і Луганськ "ніколи не стануть замороженими конфліктами".

Ті, хто сподівається, що з'явиться ще одна Абхазія або ще одне Придністров'я, з яким можна буде жити, — він виходить із зовсім іншої реальності,— упевнений глава МЗС.

Він також наголосив, що українська сторона дотримується режиму припинення вогню в той час, як терористи кожен день його порушують. Клімкін наголосив, що важке озброєння бойовики отримують саме з Росії, через кордон, тому його необхідно обов’язково закрити.

“Як відомо, деякі види озброєння, наприклад, автомати Калашникова, можливо, й можна купити де-небудь на “чорному ринку”, але важку техніку, наприклад, танки чи щось подібне, не можна купити. Все це переміщається через кордон. Тому кордон якимось чином потрібно закрити і встановити ефективний моніторинг за ним”, — пояснив глава МЗС.

Між тим, терористи "ДНР" заявили, що розробили схему, яка виключає повторне голосування на виборах.

Про це заявив член Ради з прав людини при президенті Росії Олександр Брод, який прибув у Донецьк з групою "міжнародних спостерігачів".

За його словами, група складається з представників Латвії, Польщі, Франції, Великобританії та Малі.

"Сьогодні ми радилися з керівництвом "Донецької народної республіки", омбудсменом "ДНР" Дариною Морозовою і керівництвом ЦВК "ДНР". Задавали питання про те, як будуть включати людей у списки виборців", — сказав Брод.

"Нас запевнили, що списки виборців уточнено, проголосувати жителі "ДНР" можуть на будь-якій ділянці, однак факт голосування буде включений до комп'ютерної бази, що виключить можливість повторного голосування", — стверджує російський правозахисник.

Між тим стало відомо, що для спостереження за так званими "виборами" в "ДНР" створена "моніторингова організація" під назвою "АБСЄ".

У свою чергу спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ заявили, що не братимуть участі у так званих "виборах" на Донбасі.

"Ніяких спостерігачів ОБСЄ на так званих "виборах "на сході України 2 листопада, і ніякого моніторингу ОБСЄ на виборчих дільницях", — йдеться в заяві місії.

Про це у Twitter написав журналіст газети Globe and Mail Марк МакКіннон.

Запрацювала Асоціація

1 листопада, набула чинності частина Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. При цьому розділ угоди, що стосується торгівлі й пов'язаних з нею питань, набуде чинності 1 січня 2016 року.

Президент України Петро Порошенко привітав українців із початком тимчасового застосування Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

“Друзі, з сьогоднішнього дня розпочинається тимчасове застосування Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Наша наступна мета — вступ до ЄС. Вітаю Україну!”, — написав Президент у Facebook.

Звільнено низку посадовців Міноборони та Генштабу

Керівництвом оборонного відомства прийнято низку кадрових рішень стосовно керівників окремих структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу, відповідальних за забезпечення Збройних Сил України.

Зокрема, було прийнято рішення щодо введення до відповідних департаментів та управлінь оборонного відомства, а також тилу Збройних Сил України представників волонтерських організацій, повідомляє прес-служба Міноборони.