G20 — холодний душ для Путіна

Прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер під час короткої розмови з президентом РФ на G20 сказав, щоб він "забирався з України".

Путін першим простягнув руку, Харпер відповів на цей жест, але при цьому сказав російському лідерові: "Думаю, я повинен потиснути Вашу руку, але я можу сказати лише одне: ви повинні забратися з України".

Подробиці обміну "люб'язностями" повідомив виданню речник прем'єра Канади Джейсон МакДональд. За його словами, "пан Путін не відповів позитивно".

У свою чергу перед самітом канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що готова до нових санкцій проти РФ.

Нинішня ситуація незадовільна. Розширення списку (осіб, на яких поширюватимуться санкції) наразі на порядку денному,– сказала Ангела Меркель.

Також прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Росія може наразитися на нові санкції, якщо не припинить "дестабілізацію" України.

Виступаючи на саміті G20 у Брісбені, Кемерон сказав, що будуть "інші відносини" між Європою та Росією, якщо "ми й далі бачитимемо російські війська" в Україні.

Кемерон зазначив, що Європа має бачити повагу Росією територіальної цілісності України, а також "право цієї країни на вибір свого майбутнього".

"Якщо Росія займе конструктивну позицію щодо свободи і незалежності України, ми можемо розглянути скасування санкцій, якщо Росія продовжить нагнітати ситуацію, ми можемо посилити санкції. Все просто", — сказав британський прем'єр кореспонденту ВВС News.

Разом з тим, австралійські активісти зустріли російського президентами пікетом.

На протест вийшли сотні людей - вони звинуватили Путіна в анексії українських територій, у військових діях в Україні, а також в аварії малайзійського лайнера.

Люди мали на головах пов'язки з написом "Путін вбивця". Активісти також пронесли труну під траурну пісню “Пливе кача”.

Невизнана війна

Терористи продовжують порушувати режим припинення вогню на сході України, обстрілюючи позиції сил АТО та мирних мешканців Донбасу.

За даними прес-центру АТО, опублікованими на сторінці у Facebook, за минулу добу Україна втратила сімох українських солдатів, десятеро з пораненнями різного ступеня важкості направлені до медичних закладів, де їм надають кваліфіковану медичну допомогу.

Також протягом доби надійшла інформація про травмування 4 та загибель 2 цивільних осіб від обстрілів, які вели бойовики по населених пунктах, що знаходяться під нашим контролем.

Найскладнішою залишається ситуація на Дебальцевському напрямку, саме там зафіксована найбільша кількість обстрілів позицій сил АТО.

Також терористи не припиняють обстріли Станиці Луганської. "Вночі бандити вели вогонь зі стрілецької зброї по наших підрозділах в районі Станично-Луганського. Близько опівночі здійснили обстріл з РСЗВ БМ-21 Град нашого блокпосту поблизу Кримського", — інформує прес-центр АТО.

Також зазначається, що на півдні зони АТО ситуація стабільна, через складні погодні умови бойовики не використовують безпілотні літальні апарати.

Пізніше стало відомо, що сьогодні внаслідок артилерійських обстрілів бойовиків, загинуло 9 людей, в тому числі троє дітей.

Село Трьохізбенка Луганської області було обстріляно з "Градів", в результаті чого загинули троє: дитина 9 років, 86-річна жінка та 58-річний чоловік.

Люди просто перебували у дворі біля своїх будинків, коли поблизу розірвалися снаряди артилерії бойовиків.

У місті Кіровське Донецької області в результаті артобстрілу терористами шахти "Комсомолець Донбасу" загинув гірничий майстер, ще двоє працівників отримали поранення.

Зокрема, в Донецьку вкрай неспокійно, періодично чутні одиночні артилерійськи залпи і вибухи.

У Горлівці в результаті обстрілу житлового масиву загинули 5 місцевих жителів, з них двоє дітей. Поранення отримали 12 осіб.

За даними департаменту ЖКГ, є серйозні руйнування в житловому фонді. Також в результаті обстрілу пошкоджена повітряна лінія теплотраси, внаслідок чого без опалення залишилися 75 будинків, 3 школи та 6 дитячих садків, — наголосили у повідомленні.

Разом з тим, як повідомляє прес-служба міськради, в результаті попадання снаряда пошкоджено житловий будинок по вул. Преси, 7.

В даний час, за повідомленнями жителів, в багатьох районах чутні одиночні залпи і вибухи,— наголошується в повідомленні.

Увечері прес-служба АТО повідомила, що впродовж дня терористи вели вогонь по позиціях українських "кіборгів" у донецькому аеропорту, напруженою залишається ситуація в районі траси Бахмутка.

"Упродовж дня бойовики зосередили мінометний вогонь на позиціях захисників донецького аеропорту, вели вогонь зі стрілецької зброї, зенітних установок ЗУ-23-2. Раз за разом вогневі точки бойовиків подавлялись, аеропорт перебуває під нашим контролем.Також під мінометні обстріли потрапили наші підрозділи, що надають підтримку українським кіборгам", — повідомляє прес-центр АТО.

Напруженою залишається ситуація в районі траси Бахмутка. Протягом дня бойовики вели вогонь по 37 блокпосту та підрозділам, що дислокуються неподалік населених пунктів Трьохізбенка, Станично-Луганське, з танків обстріляли 29 блокпост.

Обстановка в районі Дебальцевського плацдарму контрольована, за день сталось два обстріли наших позицій в районі Орлово-Іванівки та кургану Могила Гостра.

Внаслідок 16 обстрілів, що стались протягом дня, троє українських військовослужбовців зазнали поранень, їх направлено до лікувальних закладів.

Крім того, о 15.45 розвідувальний підрозділ сил АТО виявив ДРГ противника чисельністю до 8 осіб в районі Орловки. Після вогневого контакту бандити втекли у напрямку Ласточкино, забравши своїх поранених. Втрат серед українських розвідників немає.

Президент підписав указ про заходи щодо стабілізації ситуації на Донбасі

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 4 листопада "Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій і Луганській областях".

Згідно з указом, будь-які органи, їх посадові та службові особи, утворені, обрані, сформовані та призначені за результатами так званих "виборів" 2 листопада 2014 року, які проводилися в окремих районах Донецької та Луганської областей, є такими, що утворені, обрані, сформовані, призначені і діють усупереч Конституції та законам України.

Також Порошенко підписав указ про забезпечення енергетичної безпеки України.

Президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 4 листопада "Про стан забезпечення енергетичної безпеки держави та невідкладні заходи щодо сталого проведення опалювального сезону 2014/15 року".

Згдіно з указом, РНБО, зокрема, доручила Кабінету Міністрів розробити питання введення ліцензування експорту вугілля та доцільності розірвання договорів концесії (оренди) об'єктів паливно-енергетичного комплексу в сфері видобутку кам'яного вугілля.

Окрім цього, уряду необхідно вжити заходів щодо оптимізації ціни імпортованого вугілля для потреб ТЕЦ та ТЕС з урахуванням цін, що склалися на міжнародному ринку.

Як зазначено в рішенні РНБО, Кабмін також повинен забезпечити "використання природного газу вітчизняного видобутку, у тому числі видобутого суб'єктами господарювання, що здійснюють діяльність відповідно до договорів про спільну діяльність виключно для задоволення потреб населення та житлово-комунального господарства у період опалювального сезону 2014/15 року".

Литва запропонувала свій "План Маршала" для України

Комітети з іноземних і європейських справ литовського парламенту прийняли резолюцію, в якій закликають ініціювати на рівні Євросоюзу дискусії з приводу шестирічної фінансової допомоги Україні в обсязі 30 млрд євро.

"Литва ініціює політичні дискусії на рівні ЄС з Європарламентом, європейськими політичними партіями, державами-членами ЄС, Єврокомісією, іншими відомствами ЄС з приводу перегляду бюджету 2014-2020 років з тим, щоб з передбаченого зараз бюджету в 1000 млрд євро виділити до 3 % на реалізацію нового "Плану Маршалла" для України, і таким чином сформувати інструмент фінансової допомоги Україні, який би досягав 30 млрд євро ", - йдеться у резолюції.

У документі пропонується визнати "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями і офіційно надати перспективу членства ЄС Грузії, Молдавії і Україні на саміті у Ризі наступного року.

Ярема розповів про Майдан і провадження проти Януковича

Генеральний прокурор України Віталій Ярема розповів, що після вступу на посаду склав "список справедливості", який містить близько 30 подій, які вимагають негайного розслідування. Першими в списку йдуть події на Майдані (листопад 2013 - лютий 2014 рр.).

Як пише Віталій Ярема в статті "Список справедливості" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна", опублікованій в суботу, майже 140 днів чинна команда Генеральної прокуратури працює над розкриттям злочинів Януковича і колишніх високопосадовців.

За його словами, було відкрито 500 кримінальних проваджень, опитано 4 тисячі свідків, проведено тисячі експертиз "в умовах прихованого саботажу, неофіційної протидії, опору напівреформованої системи, змушеної розслідувати злочини, до яких була безпосередньо причетна".

Ярема повідомляє, що для встановлення обставин масового вбивства слідчі допитали понад 2000 свідків, провели понад 300 оглядів місць подій, одягу, речей, відеозаписів, понад 70 обшуків, понад 700 судових експертиз та близько 1000 порівняльних досліджень вогнепальної зброї.

За словами Яреми, серйозною проблемою для слідства стало те, що велику кількість документів було знищено в період з 18 до 23 лютого.

У період із 19 по 23 лютого 2014 р. практично в усіх правоохоронних структурах було знищено більшу частину документації, що стосувалася їхньої діяльності з протидії протестним акціям. Було спалено, викрадено чи пошкоджено тисячі документів, одиниць техніки, баз даних, — наголосив генеральний прокурор.

Окрім цього, була вивезена і прихована значна кількість вогнепальної зброї, яка перебувала на озброєнні спецпідрозділу "Беркут", і з якої могли розстрілювати майданівців.

Ще одним важливим фактором, за словами Яреми, є те, що значний обсяг інформації було втрачено через неможливість негайного обстеження місця загибелі учасників акцій протесту.

Через відомі обставини слідчо-оперативні групи із затримкою від 4 до 32 діб отримували можливість обстеження місць масового розстрілу... У зв'язку з цим втрачалася величезна кількість доказової бази, яка виявляється й фіксується під час огляду місця події, і яка дозволяє вже на початковому етапі отримувати дані щодо безпосередніх обставин злочину та осіб, причетних до нього.

Генпрокурор також написав, що ГПУ відкрила понад 30 кримінальних проваджень відносно екс-президента Віктора Януковича і його "сім'ї". Їм усім також повідомлено про підозру в здійсненні кримінальних правопорушень і оголошено в розшук.

З метою відшкодування завданих державі збитків, під час досудового розслідування в Україні накладено арешти на банківські вклади, коштовні папери та інші активи на загальну суму понад 6,2 млрд грн. і 1,8 млрд доларів (близько 35 млрд гривень - Ред.), а також на рухоме і нерухоме майно колишніх високопосадовців,— наголосив він.