Повернення Міхо
28 травня президент Володимир Зеленський вніс зміни до указу, який ще у 2017 році підписував п’ятий український гарант Петро Порошенко. Відповідно до цих змін, колишньому очільнику Одеської ОДА Міхеїлу Саакашвалі повернуто українське громадянство.
Читайте також: Саакашвілі і громадянство: чого чекати від повернення екстравагантного грузина
Саакашвілі планує повернутися до України 29 травня. Прилетить він до аеропорту "Бориспіль" за розкладом о 17:15 рейсом Варшава – Київ.
У Держприкордонслужбі, зі свого боку, підкреслили, що сьогодні немає підстав не пустити до країни Саакашвілі.
"Громадянам України не може бути обмежено в'їзд на територію України ні за яких обставин", – заявив керівник прес-служби Державної прикордонної служби Андрій Демченко.
Колишній радник Володимира Зеленського та чинний голова РНБО Олексадр Данилюк зауважив, що президент "відновив справедливість і верховенство права в Україні конкретно в цьому питанні".
Можуть бути у людей різні взаємини, але зараз важливо одне: було порушено закон. Те, як вчинили з Міхеїлом, – це точно не було прикладом, як повинна поводитись Україна зі своїми громадянами. Тому цю справедливість було відновлено,
– наголосив він.
Діяльність Міхеїла Саакашвілі в Україні: інфографіка 24 каналу
Читайте також: Що робитиме Саакашвілі після повернення громадянства України
Справа водія BlaBlaCar отримала новий розвиток
Києво-Святошинський суд Київської області оголосив вирок вбивці львів'янина Тараса Познякова, який зник дорогою до Києва 4 квітня 2016 року. Обвинуваченого Дмитра Голуба засудили до довічного ув'язнення. Окрім умисного вбивства, суд його визнав винним у незаконному зберіганні вогнепальної зброї, розбійному нападі та незаконному заволодінні транспортним засобом.
Голуб, зі свого боку, зауважив, що порушено усі його цивільні права.
Це цирк. Тарас десь засмагає, а мені довічне,
– заявив обвинувачений.
Голуб також вжив нецензурну лексику щодо судді, хоча під час засідання суду обвинувачений не виявляв емоцій. Ймовірно, що адвокат Голуба ще подаватиме апеляцію. У нього на це є 30 днів.
Вбивця Тараса Познякова – Дмитро Голуб//Фото: "Крапка"
Що відомо про вбивство Тараса Познякова? 4 квітня 2016 року дорогою зі Львова до Києва 25-річний львів’янин Тарас Позняков підібрав двох попутників. Проте до столиці він так і не доїхав, а його автомобіль через тиждень знайшли у Києво-Святошинському районі поблизу Києва. Згодом стало відомим, що Тарас не залишився у живих. Тіло чоловіка не знайшли досі. У його вбивстві правоохоронці підозрюють двох осіб – Дмитра Голуба, що зізнався у викраденні лише авто, та Луана Кінгісеппа, якого оголосили в розшук. Згодом стало відомим, що останній загинув 23 березня 2019 року у Києві під час вибуху у квартирі на проспекті Науки.
Справа водія BlaBlaCar Тараса Познякова: інфографіка від 24 каналу
Читайте також: Підрив імовірного вбивці водія BlaBlaCar Познякова: нові деталі
Новини від партії Вакарчука "Голос"
Партія "Голос" Святослава Вакарчука відкрила перший волонтерський коворкінг у центрі Києва. Поки що волонтерський центр – це невеличка орендована кімнатка. Згодом аналогічні офіси буде відкрито ще у багатьох містах України. Найпершими на черзі стоять Львів, Одеса, Харків і Дніпро.
Великою метою цієї мережі коворкінгів є розвиток громадянського суспільства, розвиток громадської відповідальності. Зараз відбувається підготовка так званих пакетів волонтера. З тих восьми тисяч волонтерів, які вже зареєструвалися, дві тисячі вже отримали такі пакети. Ми опублікували новину про те, що потрібна волонтерська допомога. Люди самі зголошуються, самі нас шукають, знаходять,
– розповів координатор волонтерськогоруху партії "Голос" Микола Виговський.
Журналісти побували у волонтерському центрі партії Вакарчука "Голос": дивіться відео
Тим часом, Святослав Вакарчук заявив, що його партія не планує об'єднуватися з іншими політичними силами для участі у позачергових парламентських виборах, які відбудуться 21 липня. Щоправда, музикант наголосив, що єдине, з ким може співпрацювати "Голос", – це люди зі схожими поглядами.
Зауважимо, що 10 червня заплановано перший з'їзд "Голосу", і на порядку денному не буде пункту про об'єднання з іншими політсилами.
Говорили з "Силою людей, з "Демальянсом", з "Українською Галицькою партією", ми говорили з усіма політичними силами, які готові до нас долучатися. І тут питання, що важливіше – тренди: чи залишатися невеличкою але гордою силою, чи поповнити єдину команду, єдиний голос змін. Ми намагаємось вести діалог, узгоджувати мажоритарні округи, щоб ми з демократичними партіями не були конкурентами. Проте, "Силі людей" – вже 5 років. У нас є реальні структури та прозоре фінансування. До інших партнерів у нас є питанння. Якщо ми з ними домовимся, то ми підемо разом,
– розповів, зі свого боку, заступник голови партії "Голос" Ярослав Юрчишин.
Вакарчук оголосив про створення партії "Голос": дивіться відео
Читайте також: Вакарчук представив ще двох членів його партії "Голос"
Назвали неочікувану умову довголіття
Вчені з університету Мічигану провели масштабне дослідження, в якому брали участь люди старше ніж 50 років. Загалом у дослідженні взяли участь майже 7 тисяч людей.
Під час опитування дослідники, зокрема, визначали, чи є у людини мета в житті й наскільки вона є сильною (кінцеве ранжування варіювалося від одного до шести). З усіх учасників 4016 (57,5%) – жінки.
З 2006 по 2010 рік автори стежили за благополуччям добровольців. За цей час померло 776 осіб. Психологи співвідносили смерть і її причини з силою життєвих цілей померлих. Водночас вони враховували такі фактори, як стать, вік, сімейний стан, раса, рівень освіти, шкідливі звички та інші.
Серед тих, хто мав життєві цілі, померли 17 осіб, в той час як в групі з найнижчою мотивацією померли 83 особи.
Дослідження показує: у людей, які мали чітку мету навіть після виходу на пенсію, спостерігалися нижчий ризик смерті та міцніше здоров’я. У той час у людей без поставленої мети у житті збільшувалися ризики серцевих хвороб, захворювань крові, а також погіршувалося травлення.
Читайте також: Уряд посилив вимоги для туроператорів: що зміниться
За словами дослідників, це відбувається через те, що за наявності мети організм акумулює всі сили на її реалізацію.