"Основная задача - аккумулировать платежи сделать расчет между банками при помощи украинского процессинга. Это задача более такая глобальная - как дать заработать украинскому рынку, нежели чем иностранному на большому объеме платежей" заступник голови правління "Ерсте банку" Світлана Черкай.
Держава знатиме про фінанси громадян все
Вилучивши всю готівку з обігу, держава знатиме про фінанси громадян все. Про підробітки, халтури й «ліві» доходи доведеться забути. З одного боку, це логічно. Проте якщо заможні українці зможуть відправити свої «кревні» в оффшор, то решті населення цей документ фактично перекриє можливість додатково заробити.
"Якщо це справжня мета - контроль над грошовими потоками українських субєктів господарування, українських громадян, які мають середні, крупні заощадження і можливості, то тоді просто нівелюється базова мета - захист економічної території" голова Комітету економістів України Андрій Новак.
оцінити обсяг ринку електронних грошей поки неможливо
За даними Нацбанку, 2011-го обіг електронних грошей в Україні сягнув 115 млн грн. Податківці ж підрахували, що обсяг розрахунків електронними грошима наблизився до 2,5 млрд грн. А безпосередні учасники ринку кажуть, що сумарний оборот електронних грошей у нас в країні перевищив мільярд доларів ще років п'ять тому, а сьогодні це число в рази більше. Дискусії з приводу того, чиї розрахунки правильні, припинить новий закон.
"Всі гроші, які на сьогоднішній момент - електронні, неелектронні, будуть проходити через одну точку. Буде можливість у випадку втрати грошей найти де вони пропали - це теж суттєво. Ну і знову ж таки для національного банку важливо - оці гроші, нові технології взяти під контроль, щоб вони працювати в банківській системі" президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
Традиційних учасників ринку можуть потіснити
Із запровадженням нової платіжної системи до сюрпризів можуть готуватися й самі банкіри. Причому - до не дуже приємних. Адже ліцензувати всю діяльність на ринку буде Національний банк. Не виключено, що з появою гравця від регулятора з ринку почнуть витісняти найбільших його гравців - системи ВІЗА й МАСТЕРКАРД.
"Але в нього зараз повне право мати свою, тобто зробити фактично свою монополію. Може національний банк за цим законом. Якщо в нього буде таке бажання. Якщо він буде більше демократичний, то він побадає таку сиситему, що будуть існувати всі паралельно. Але як це він зробить, ми можем тільки здогадуватись" голова ради Асоціації українських банків Станіслав Аржевітін.
Під "подушками" в українців - $70 млрд
За оцінками банкірів, на руках в українців сьогодні від 40 до 70 мільярдів доларів. Така кількість грошей може спровокувати паніку на валютних ринках, кажуть вони, адже ця сума складає 20% від ВВП країни. Закон ще не ухвалили остаточно, а процес уже пішов. Усі магазини зобов’язали встановити платіжні термінали для прийому банківських карток. А отже, реалізація ідеї регулятора стартувала.