Як відомо, під час оголошення результатів виборів Президента в західно-африканській країні відбулися зіткнення між прихильниками різних політичних сил, є жертви. Наразі закриті всі сухопутні, повітряні та морські кордони, в країні запровадили комендантську годину.
Екс-міністр оборони, голова Комітету Верховної Ради з нацбезпеки Анатолій Гриценко назвав відрядження українських солдат в цю африканську країну безвідповідальним та небезпечним. Тому, на його думку, відставка міністрів оборони Михайла Єжеля та закордонних справ Костянтина Грищенка була б логічною. "Ні Грищенко, ні Єжель, ні Янукович не мають права перетворювати Україну на таке собі "миротворче таксі за викликом", яке готове обслуговувати будь-які запити ООН ", - наголосив Гриценко.
Екс-міністр оборони пояснив, що ООН роками просило європейські держави направити контингенти в Кот-д’Івуар, але ці запити відхилялися. Ні Франція, ні Німеччина, ні Нідерланди, ні Велика Британія, ні Росія - ніхто з багатьох країн, які мають транспортні і ударні вертольоти, не давали позитивної відповіді на цей запит. Водночас, експерти радять не виголошувати нераціональних заяв. Мовляв, все відбувається в рамках чинного законодавства і підстав для хвилювання немає.
“Якщо кожен конфлікт, який виникає в тій ч іншій країні за участі наших миротворців ми будемо звільняти міністра оборони та міністра іноземних справ, то в нас в рік потрібно буде 506 разів міняти міністрів, тому що наші миротворці так чи інакше беруть участь в виконанні своїх завдань. Якщо я лікар швидкої допомоги і мене викликають навіть і до наркоманів та алкоголіків. Незалежно від небезпеки для мого життя, я повинен виїхати і виконати свою роботу. Так само і військові. Якщо військовий для того, щоби захищати та допомагати мирному населенню, не важливо в якій країні світу. Вони повинні виїхати та забезпечити стабільність, тому називати їх військовим таксі трохи неправильно”, - каже член громадської ради Міноборони та МЗС України Едуард Багіров.
Крім того, в МЗС нагадують, що в подібних миротворчих місіях беруть участь тільки військовослужбовці-контрактники після написання ними відповідних заяв. "Таким чином, ніхто нікого в "гарячі точки" примусово не відправляє", - підкреслив Директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.