І хоча активістів поки що небагато, вимог до проекту у них більш ніж достатньо - насамперед до нововведень у сфері житлово-комунальних послуг.
“Зараз вам “навішають” управляючі контори, при чому вас не будуть питати, ці контори які мають приватних лобістів, і не тільки в Україні, потім будуть виставляти вам будь-які тарифи. Ми це знаємо, ми це відчуваємо, і тому вже про це треба говорити і треба добиватися, аби такого кодексу навіть не ставили на друге читання”, - сказав громадський діяч Олег Рибачук.
“У разі, якщо влада не розуміє про те, що цей Житловий кодекс немає права на існування, то ми готові і маємо право консолідуватися, мобілізувати людей на захист своїх інтересів”, - зазначив громадський діяч Василь Гацько.
У парламенті, схоже, так обпеклися на Податковому, що до Житлового, а також усіх інших нових кодексів, принаймні до Нового року, не братимуться.
“Трудовий та Житловий кодекси розглядати не будуть. Не пече! От поки ми не проведемо дискусій та широкого обговорення, і не вийдемо на прозорі та прийнятні рішення - не буде. Якщо треба шукати приводу для збурення народу, то до цієї теми можна звертатися: не буде”, - запевнив спікер ВРУ Володимир Литвин.
Зазначимо, проект Житлового кодексу в Україні розробляється вже 7 років. Згідно з інформацією екс-міністра Житлово-комунального господарства Юрія Хіврича, саме цього пленарного тижня нардепи повинні були розглянути документ. Серед суперечливих новацій закону - примусове відчуження нерухомості у разі суспільних потреб, пеня за несплату компослуг та безперешкодний доступ житлово-комунальної інспекції до помешкань громадян.