Вже за тиждень-другий Хмельниччина зможе остаточно визначитися з кількістю поставок товару в Ірак та Об’єднані Арабські Емірати. Наразі вивчаються можливості вирощування та переробки несподівано "стратегічного" продукту для арабських країн.
"ОАЕ компанія і компанія з Іраку зацікавилися тим, щоби Хмельниччина вирощувала і солила в бочках, не в банках, а в звичайних бочках столітрових, як колись було, квашені огірки саме в ці країни. Я сам здивувався, я не так часто буваю закордоном, особливо в Арабському світі. Але в них, от бачите, є свої погляди. Вони вважають, що це є продукт, який для них вкрай необхідний", - каже голова Хмельницької ОДА Василь Ядуха.
Хмельницькі огірки поки успішно продаються і на ринках області та великих містах Східної України. Сьогодні вартість кілограма квашених огірків - 10 гривень, закордонні ж партнери пропонують майже вчетверо більше. Виробники тішаться, кажуть секрет успіху у давніх традиціях квашення та й сорт овочу особливий.
Сезон для квашення огірків розпочинається наприкінці липня. Тому ентузіазму в місцевих селян, як і в чиновників, чимало, бо ще є час посіяти.
"Визначили на цей рік 60 господарств, які будуть займатися саме вирощуванням овочів, зокрема огірків. Нам потрібно переконати сільськогосподарських товаровиробників в тому, щоби вони зрозуміли, що зациклюватися: пшениця, ріпак і понижувати родючість ґрунтів - так далі тривати не може. Має бути сівозміна і мають бути ті продукти харчування, які сьогодні вкрай необхідні", - каже голова Хмельницької ОДА Василь Ядуха.
До речі, в окремих селах області, квашенням огірків займається чи не кожна сім`я.