Як підкреслив Кличко у ефірі "Радіо НВ", сьогодні столична влада має розглянути безліч проблем (опалювальний сезон, вкладення грошей у транспортну інфраструктуру, заробітна платня Киїпастрансу тощо), однак деякі депутати це ігнорують і не хочуть працювати. За його словами, причини такої поведінки – меркантильні та особисті. Він наголосив, що його спеціально у цих питаннях торпедують як мера.

Цікаво! Шокований від заяв Богдана, – Кличко про історію зі "смотрящими" та мільйонним хабарем

"Це реальний саботаж. І про це пан Богдан заявляв ще два місяці тому, коли казав, що Кличко не контролює Київраду. Мене такі слова дуже здивували. Але потім вже я побачив наслідки", – зауважив київський мер.

Крім того, Кличко розповів, що до нього підходять деякі депутати та вибачаються. А пояснюють вони таку поведінку тим, що до них телефонували, люди, що займають досить високі посади, та давали певні рекомендації.

"Я кажу депутатам, добре, якщо надходять такі пропозиції, виходьте та оприлюднюйте цю інформацію у ЗМІ. Але всі відмовляються, бо можуть бути погані наслідки", – додає київський міський голова.

Кличко переконує, що сьогодні багато хто з депутатів Київради є заляканими. Крім того, багатьох викликають у різні державні установи в ті дні, коли проходить чергова сесія Київради.

Я не вірю у випадковість. Це робиться умисно. Деяким депутатам пообіцяли, якщо ви зараз будете підігрувати певній політсилі, то під прапором цієї партії ви пройдете до Київради на наступних виборах. Якщо ні, у вас шансів бути обраним депутатом – обмаль,
– каже він.

Зверніть увагу! Спочатку їм треба мене звільнити, – Кличко про ймовірне призначення Ткаченка главою КМДА

Також Кличко заявив, що здебільшого такі пропозиції надходять від людей, що є пов’язаними лише з трьома персоналіями. Це – голова Офісу Президента Андрій Богдан, підприємець і київський забудовник Андрій Вавриш і нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко.

Раніше у коментарі "Радіо НВ" Олександр Ткаченко переконував, що у Києві існує велика криза довіра до влади, і стосується вона не лише депутатів Київськоїміськради, але і самого мера. За його словами, це говорить про нездатність київської влади працювати на благо киян.

Сесія не збирається, але у цій сесії є поганими не тільки депутати. Вони не збираються, оскільки з боку депутатів є недовіра до пана Кличка. Вона якраз вибудовується на базі того, що знають депутати, що знає суспільство, про що говорили журналісти – про скандали, пов’язані з будівництвом Шулявського мосту, зі справами, пов’язаними з будівельною компанією пана Микитася, із будівництвом велопішохідного мосту, на який було витрачено занадто багато грошей, в той час, як у і місті існують більш нагальні проблеми, з історією мосту на Троєщину,
– підкреслив парламентар.

Також Ткаченко зауважив, що прізвища Столара, Микитася та інших соратників Кличка останнім часом дуже часто згадували у пресі з негативного боку.

Натомість радник київського мера Максим Бахматов нещодавно переконував, що між Кличком і Офісом Президента немає жодної війни, натомість існують певні недомовки.

Чому Андрій Богдан може впливати на роботу Київради

Конфлікт між Богданом і Кличком розпочався ще у липні. Тоді нинішній очільник Офісу Президента заявив, що Кличко займає посаду голови КМДА незаконно. Також він звернувся до уряду Гроймана з проханням розглянути відставку Кличка, але її тодішній Кабмін так і не розглянув.

Кличко, зі свого боку, підкреслив, що такі слова – "повна нісенітниця та некомпетентність". Також він назвав спроби розділити посади мера та голови КМДА намаганням позбавити громаду права впливати на процеси управління столицею та наступом на місцеве самоврядування.

Згодом, 4 вересня, вже новий Кабінет Міністрів схвалив подання про звільнення Кличка з посади голови та скерував відповідний документ до Офісу Президента – Зеленський не погодив звільнення Кличка досі.

Крім того, того ж дня в КМДА опублікували звернення голів фракцій Київради до Зеленського з проханням знову призначити Кличка на посаду голови міськдержадміністрації. Але за деякий час низка депутатів заявила, що документ за підписом "голів фракцій" з проханням перепризначити Кличка не узгоджували у фракціях і він начебто є маніпуляцією.

У підсумку Кличко звернувся до Верховної Ради з проханням розпустити Київську міську раду та призначити у столиці дострокові вибори.

Радимо ознайомитися! Кличко проти всіх: хто претендує на крісло мера Києва?

Хто такий Андрій Вавриш і який стосунок він має до цієї історії

Вавриш є українським бізнесменом і відомим у Києві забудовником. Кияни його також пам’ятають як заступника директора департаменту містобудування та архітектури Київської міськадміністрації та начальника Служби містобудівного кадастру Києва (2013 – 2015 роки).

Також Вавриша знають як друга Андрія Богдана. Крім того, за словами Кличка, його уповноважили бути одним із негласних кураторів Києва від Офісу президента. Проте сам Вавриш цю заяву спростовує.

Сьогодні ж Вавриш здебільшого критикує мера української столиці та у конфлікті Богдан – Кличко підтримує першого.

Який інтерес тут має Олександр Ткаченко

Олександр Ткаченко – ексгендиректор телеканалу "1+1", що належить олігарху Ігорю Коломойському (за інформацією ЗМІ, саме він запропонував чинному президенту Володимиру Зеленському балотуватися на найвищу в Україні посаду та всіляко його підтримував). Крім того, у ефірі "1+1" нещадно критикували ексгаранта Петра Порошенка – на переконання багатьох, це перемогло Зеленському перемогти на виборах.

До речі! Рада у першому читанні схвалила закон про столицю: про що він

Наразі Ткаченко – народний депутат. Пройшов він до Ради від пропрезидентської політсили "Слуга народу" (№9 у списку). Також ця партія висуває його на посаду мера Києва. Є він і одним із головних претендентів на посаду очільника КМДА.