Кличко, своєю чергою, визнавав, що втрачає свій вплив у Київраді. Про це очільник Офісу Президента України Андрій Богдан розповів на брифінгу.

Увага! Звільнення Кличка розглянуть на найближчому засіданні уряду

Я Кличку особисто 6 разів, на кожній зустрічі по три рази, просив відмовитися від "інституту смотрящих" у Києві. Він – великий спортсмен, гордість України, проте він втратив контроль над ситуацією в місті. Він сам мені це сказав,
– зауважив глава ОПУ.

За словами Богдана, Кличко начебто зізнався йому, що не контролює Київраду. Мовляв, там є 2-3 осіб, які контролюють групи депутатів, і якщо Кличко не знаходитиме з ними компромісів, то не матиме більшості й не зможе бути ефективним мером.

"Декілька днів тому до мене підходив адвокат одного з таких "смотрящих" і повідомив, що робота з місцевим бюджетом Києва дозволяє їм отримувати 40 мільйонів доларів в рік. Він попросив не рухати голову КМДА і запропонував цей бюджет поділити навпіл", – додав Андрій Богдан.

Актуально: Кличко має іншу думку щодо своєї ймовірної відставки

Також глава Офісу Президента зазначив, що збирається передати у правоохоронні органи звернення щодо перевірки фактів корупції при будівництві Шулявського та пішохідно-велосипедного мосту в столиці. Інформація про корупційні схеми з’являлася в пресі.

Дивіться брифінг очільника Офісу Президента Андрія Богдана: відео

Окрім того, під час брифінгу Богдан наголосив, що відповідно до українського законодавства, звільнити Кличка з посади глави КМДА може президент. Щоб підтвердити це, він привів приклад того, як Петро Порошенко, бувши президентом, призначив Кличка на відповідну посаду.

"Добіркою пліток" і "маніпулятивними домислами", – так брифінг очільника Офісу Президента Андрія Богдана назвав чинний мер Києва Віталій Кличко.

Прес-конференція Богдана нагадувала "байки зі склепу" – добірку пліток, маніпулятивних домислів і нічого більше. Коли такі речі говорить керівник Офісу Президента – це виглядає, як мінімум, дивно і некомпетентно,
– написав Кличко на своїй Facebook-сторінці.

Реакція мера столиці з’явилась миттєво – відразу по завершенню брифінгу Богдана. Так, Кличко нагадав, що його обрали кияни. Він вважає, що спроби розділити посади мера та голови КМДА є намаганням позбавити громаду права впливати на процеси управління столицею.

"Усі свої, як ви думаєте, "страшилки", пане Богдане, передавайте до правоохоронних органів. І не ганьбіться подібними "інформаційними виступами"! Ви ще й законами і Конституцією маніпулюєте", – наголосив Кличко.

Дивіться також: Рейтинг Кличка впав до рекордно низького рівня, – опитування