Військова сфера
Воювати будуть добровольці, які будуть отримувати 1 000 гривень в день. Антитерористична операція не може і не буде тривати два-три місяці. Вона має і буде тривати години.
Ці обіцянки виявились ілюзіями. Можливо, для кількаденної операції такі винагороди були б і реальністю. Але конфлікт на Сході затягнувся на рік та переріс у справжню війну із зовнішнім ворогом. Ані швидкої перемоги, ані зарплат для військових у 30 тисяч гривень на місяць досягти президенту так і не вдалося.
Втім говорити про повний провал військової операції теж не варто. За рік в Україні з'явилася справжня боєздатна армія. А витрати на військовий сектор, не без впливу президента, зросли у рази.
Читайте також: Обіцянки Порошенка: передвиборча програма і реалії рік по тому
Закон про люстрацію
Незабаром підпишу закон про люстрацію. Я впевнений, що цей закон повністю завершить очищення та перезавантаження влади і все це лягає на потужний суспільний запит.
Закон про люстрацію підписаний. Так само, як створене і Національне антикорупційне бюро. Тільки хабарництво та кумівство досі панують у владі. Поки не вельми успішною залишається і боротьба президента із олігархами. Навіть із власним бізнесом Петру Порошенку розпрощатися важко. Хоча запевняє, що цей процес триває.
Справи Майдану
Безкарними залишаються й убивці Небесної сотні. Так само, як й ініціатори кривавої розправи. А судді, причетні до переслідувань майданівців, досі користуються законним імунітетом.
Читайте також: Рік з інавгурації Порошенка: як змінився Президент
Безвізовий режим
Важливо буде добитися на ризькому саміті в травні місяці 2015 року прийняття рішення про безвізовий режим. Всі необхідні для цього складові присутні.
Та для єврочиновників їх виявилося замало. І втілення мрій українців про вільні подорожі до Європи відклались щонайменше до кінця року.
Однак на рахунку президента достатньо й перемог. За рік він розпустив парламент та ініціював дострокові вибори у Верховну раду, підписав угоду з Євросоюзом і залучив іноземних фахівців на державні посади.