Найбільший літак в історії авіації
Велетенська машина під попередньою назвою Roc має розмах крил 117 метрів. Це значно більше, ніж у міжконтинентальних лайнерів Boeing-747 та Airbus A380-800. Навіть в українського транспортника-велета Ан-225 "Мрія" розмах крил менше.
Американці планують використовувати своє повітряне судно для запуску космічних ракет зі стратосфери. Це має відчутно знизити витрати на виведення супутників та інших апаратів на орбіту. Загальна максимальна вага літака з вантажем на борті сягатиме 540 тонн.
Будівництво Roc розраховують завершити вже цьогоріч і розпочати випробування. Тестовий запуск першої ракети з його борту може відбутися у 2016 році.
"Розумна" рулетка
Ґаджет під назвою On здатний значно спростити купівлю одягу в інтернет-магазинах. Новинка має вигляд пластикової коробочки зі 160-сантиметровою мірною стрічкою всередині, батарейкою та модулем Bluetooth для зв'язку зі смартфоном.
Користувачу потрібно зробити заміри, які враховуються при виборі одягу. Зокрема, об'єм грудей, талії, та стегон. Усі дані передаються на мобільний додаток Xyze ID, де вони автоматично переводяться у всі відомі стандарти. Таким чином можна буде легко підібрати речі в будь-якому магазині світу.
Ринкова ціна On становитиме 45 євро. Однак можна зекономити 6 євро, оформивши попереднє замовлення на рулетку на ресурсі Indiegogo.
Реактивний двигун на 3D-принтері
Австралійці зуміли надрукувати два тестові екземпляри шляхом сплавлення порошкоподібного нікелю, титану й алюмінію за допомогою потужного лазера. Виготовлення першого агрегату тривало близько року, а от другий зібрали всього за три місяці.
Розробники впевнені, що використання 3D-друку в тестових зразках дозволить значно скоротити час і витрати на розробку нових реактивних двигунів. Результатами їхньої роботи вже зацікавились провідні авіавиробники.