Мотиви теракту
— Треба розуміти, що світові терористичні організації побудовані на найсуворішому рівні. Тож всі акції готуються якнайбільш приховано від спецслужб. Навряд чи той, хто безпосередньо виконує теракт, дійсно має якийсь вплив на його підготовку.
У Парижі цієї ночі світ мав справу із людьми з поясами шахідів. Це свідчить про те, що ці особи були доведені до крайньої ступені зазомбованості. Найстрашніше, що з ними неможливо було вести жодні переговори.
— З одного боку це вселяє страх в населення перед будь-якою загрозою. З іншого — поглиблює протистояння із мусульманами на побутовому рівні.
Чому саме Франція наразилася на небезпеку
— Франція приймає достатньо багато емігрантів зі Сходу. Тож там мають місце різні конфлікти з мусульманами. Але й тероризм як такий шукає найвразливіші місця в суспільній думці. Багаторічний рух під назвою "міграція до Франції" зараз знайшов свій вияв.
Наразі буде багато намагань продемонструвати себе на фоні терактів у Франції навіть тих організацій, що жодним чином не причетні до масових вбивств. Це може бути трамплін для політичного піару. Тож із заявами різних сил про причетність до вчорашньої акції треба бути обережнішим.
— Ісламська держава виглядає як якийсь міжнародний проект. Сирія, до прикладу, стала ще одним майданчиком, де міжнародні сили з'ясовують відносини між собою.
Формат боротьби із загрозою
— Тероризм — глобальна загроза для всього людства. Жодна держава окремо не може протистояти йому. Протистояти проблемі можна лише спільними зусиллями.
Як таке сполучення із Францією не перекрите. Наприклад, із Борисполя рейси на Париж вилетіли сьогодні нормально.
Коли повернеться нормальне сполучення із Францією
— Зрозуміло, що в самій Франції будь-які переміщення будуть контролюватися. Адже наразі йде "гаряча робота над тим, аби затримати всіх, хто безпосередньо причетний до подій минулої ночі".
Ті, хто безпосередньо виконував вбивства, навряд чи мають стосунок до самої організації терактів. Тому контроль буде за переміщеннями всередині самого Парижу та його передмість.