Карантин вихідного дня ввели, аби знизити активність населення. Про це заявив глава Держспоживслужби Києва Олег Рубан в ефірі 24 каналу.

Читайте також В Україні ввели карантин вихідного дня: від коли і що це означає

Він нагадав, що інкубаційний період COVID-19 у середньому триває 7 – 8 діб. Тому результат посилення обмежень буде помітний на 2 – 3 тиждень. Кількість інфікувань коронавірусом мала б піти на спад.

"Якщо результату не буде – можна говорити про малоефективний захід", – зазначив Рубан. За його словами, у такому випадку в країні можуть ввести повний локдаун.

Карантин вихідного дня – один з кроків до повного локдауну. Якщо він не дасть ефективного результату, то справді в Україні потрібно буде оголошувати локдаун,
– заявив глава Держспоживслужби Києва.

Він додав, що карантин вихідного дня показує різні результати в різних країнах. У деяких країнах він застосовувався позитивно, в деяких – негативно. Адже усе залежить від правильного підходу до таких обмежень.

Чому критикують карантин вихідного дня

Рубан зазначив, що багато людей критикують впровадження карантину вихідного дня, бо це є великим навантаженням для економіки. У великих містах приблизно 40 – 60% від усіх прибутків підприємці отримують саме на вихідних.

Зверніть увагу Карантин вихідного дня буде до кінця 2020 року, – ЗМІ

Як він зазначив, у кожному регіоні України треба ухвалювати правильне й виважене рішення щодо впровадження таких заходів.

Яка ситуація з COVID-19 у Києві

За словами Рубана, у столиці лабораторна діагностика, яка реєструє всі форми захворюваності, є добре налагодженою. У Києві наразі вже розгорнули 5 тисяч місць, які будуть використовувати для хворих на коронавірус.

Глава Держспоживслужби розповів, що показники середньої та важкої форми захворювання зростають стабільно.

Читайте також Укрзалізниця посилить контроль за дотриманням карантину в електричках

Як зазначив Рубан, наразі у Києві складна ситуація з комунікацією, бо при отриманні позитивного результату ПЛР-тесту усі намагаються потрапити до лікарні.

"Відповідно до стандартів МОЗ та рекомендацій ВООЗ стаціонарне лікування отримують лише хворі з важкою чи середньою формою захворюваності. Усі інші лікуються вдома", – підкреслив він.

За словами Рубана, якби в Україні всі дотримувались цих правил, то була б достатня кількість лікарняних місць та кисневих точок, які надають пацієнтам з важкою формою захворювання.

Карантин вихідного дня в Україні: що відомо

  • Уряд запровадив в Україні так званий карантин вихідного дня. Він почне діяти з 14 – 15 листопада та триватиме 3 тижні – до півночі 30 листопада.
  • Обмеження стартують з 00:00 суботи та до 00:00 понеділка. Працювати будуть тільки магазини, аптеки, банки, АЗС, пошта.
  • Також в Україні відмовилися від адаптивного карантину та повернулися до загальнодержавного.

обмеження карантинну
Обмеження карантину в Україні / Інфографіка 24 каналу