Російський військовий літак збили неподалік узбережжя Сирії, і зробили це саме сирійці. До того ж, зі зброї, яку ще кілька років тому купили у росіян. Російське міноборони спочатку довго не визнавало, що літак таки знищили війська президента Сирії Асада, адже він – союзник. Потім росіяни намагались докоряти Франції. А трохи згодом офіційно в усьому звинуватили Ізраїль.

Читайте також: Нашу відповідь відчують всі, – Путін про збиття російського Іл-20 у Сирії

Стріляли – сирійці, але все через Ізраїль. Начебто перед зникненням російського літака сирійські урядові війська зазнали атаки Ізраїлю. Тож намагались зупинити атаку авіації на провінцію Латакія і випадково поцілили в розвідувальний літак союзників.

Сирія
Російський військовий літак збили неподалік узбережжя Сирії

Російське МЗС вже викликало посла Ізраїлю "на килим", а міноборони висунуло звинувачення в бік ізраїльтян: мовляв, їх льотчики прикривалися російським літаком і підставили його під системи протиповітряної оборони Сирії.

Відео заяви Ігоря Конашенкова, офіційного представника міноборони РФ:

"Розцінюємо ці провокаційні дії Ізраїлю як ворожі. Унаслідок безвідповідальних дій ізраїльських військових загинуло 15 російських військовослужбовців. Ми залишаємо за собою право на адекватні дії у відповідь", – заявив Конашенков.

Офіційних заяв від Ізраїлю наразі немає. Але збройні сили країни опублікували повідомлення у соцмережі, звинувачуючи режим Асада в інциденті.

"Ізраїль висловлює жаль щодо загибелі членів російського літака, який був збитий сьогодні вночі сирійською системою протиповітряної оборони. Режим Асада, чиї військові збили російський літак, повністю відповідальний за цей інцидент", – йдеться у повідомленні.

Також Ізраїль звинуватив Сирію у тому, що їхні системи протиповітряної оборони стріляли без розбору. Хоч між Росією і Сирією працює система інформування.

Читайте також: Катастрофа російського Іл-20 в Сирії: уламки літака дістали з води

До слова, за інформацією американських журналістів, удар по російському літаку завдали тією самою системою протиповітряної оборони, яку Кремль кілька років тому сам продав сирійцям – для забезпечення розвідки вздовж державного кордону та прикордонної смуги.