Географічне охоплення та характер катувань вказують на те, що ці дії здійснювалися як "звичайна практика з відчуттям безкарності". Про це йдеться в новому звіті міжнародної комісії ООН.
Дивіться також Росіяни відняли у нього дар мови: історія українського матроса після 2,5 років у полоні
Як росіяни ставляться до українців у полоні
Подальше розслідування підтвердило, що катування активно використовувалися на територіях України, контрольованих Росією. Нові докази зміцнюють попередні висновки про масштабний характер цих злочинів.
Комісія також виявила спільні риси в методах катувань, що свідчить про систематичність таких дій, особливо у великих місцях позбавлення волі на окупованих територіях і в Росії, де утримуються українські в'язні.
Ще один спільний елемент, що випливає з доказів, вказує на скоординоване залучення співробітників конкретних служб Росії до катувань у всіх місцях позбавлення волі, розслідуваних комісією,
– йдеться у звіті.
Там зауважили, що сексуальне насильство, переважно щодо чоловіків, також систематично використовується як форма катувань, і такі випадки зафіксовані майже в усіх згаданих установах.
Крім того, комісія зібрала свідчення колишніх в'язнів про персонал російських тюрем, який отримував накази на жорстоке поводження з ув'язненими. Докази свідчать, що в деяких закладах накази про катування надходили від вищого керівництва, яке або підтримувало таке поводження, або не вживало жодних заходів для його зупинення.
"Найгірше те, що злочинці робили все мовчки й професійно. Я зрозумів, що вони роблять це з багатьма, і вони нас не вважають людьми", – розповів комісії один з цивільних, якого катували десять днів поспіль.
23 вересня українські правоохоронці ідентифікували та заочно оголосили підозру 11 російським поліцейським, які організували одну з найжорстокіших катівень в окупованому Херсоні.