За інформацією Харківської міської ради, 80% всіх госпіталізованих з COVID-19 потребують кисневої підтримки. Водночас 4,6% з них підключені до апаратів штучної вентиляції легень.
До теми Україна отримала нове обладнання, яке дозволить ідентифікувати нові мутації вірусу SARS-CoV-2
Влада не бачить проблеми
На початку тижня міські чиновники заявляли про те, що 100% місць із потоковим киснем у міських лікарнях Харкова заповнені. У вівторок, 19 жовтня, не називали категоричну цифру в 100%, але говорили, що "ситуація складна і постійно доводиться маневрувати". Тобто, як тільки пацієнту стає краще, на його місце одразу ж переводять іншого.
Обласні чиновники заспокоюють, що браку кисню не буде. Наразі обладнано 2830 місць з потоковим киснем, з яких заповнено 1982 ліжка. Також підкреслили, що продовжують збільшувати кількість місць для прийому хворих на COVID-19.
Свідомо відтягують перехід в червону зону
Виконавча директорка благодійного фонду "Свої" Ірина Кошкіна у коментарі "Суспільному" розповіла, що влада свідомо відтягує перехід у червону зону. Замість стримування хвороби та запровадження обмежень, у Харкові "додають госпітальні місця, щоб тримати місто у відповідних показниках".
Вона додала, що волонтери фонду намагаються допомагати, як можуть. Доки у Харкові не пройдуть вибори міського голови, у місті не буде адекватних заходів проти COVID-19. За її словами, владу цікавлять не люди, а електоральна підтримка.
Нехай нарешті в Харкові закінчаться вибори, і про людей почнуть думати не як про електорат, який хоче кафе, театри, транспорт і розваги, а як про живих людей, частина з яких помре найближчими тижнями, якщо зараз не зупиниться те, що робиться у Харкові.
Попереду найважчий місяць для області та держави
Волонтерка Наталія Попова на своїй фейсбук-сторінці також розповіла про реальну ситуацію із хворими на COVID-19 у Харкові. Вона зазначила, що кожен день має з десяток звернень, але допомогти може далеко не всім.
Для мене це особиста трагедія. 2 дні на госпіталізацію найгіршого пацієнта. 7 годин, щоб переконати сімейного лікаря видати 1 концентратор на сатурацію 80. Місця для госпіталізації немає.
Вона зауважила, що попереду "найважчий місяць для області та держави".
Повідомлення хворої до волонтерки / Скриншот Наталії Попової
Пацієнтка просить допомоги у волонтерки / Скриншот Наталії Попової
Влада вважає, що паніку влаштовують навмисне
Попри критичну ситуацію, заступниця очільника міста Світлана Горбунова-Рубан вважає, що у ЗМІ сюжети перебільшені й викликають у людей непотрібну паніку.
"… Мені телефонують, ридають, що близька людина задихається, помирає, що негайно потрібно госпіталізувати, а швидка відмовляє. Я обдзвонюю усіх, знаходжу спосіб госпіталізації, після чого у 4 випадках передзвонюють і кажуть, що там нічого страшного, навіть кисень не потрібен", – повідомила вона.
Критична ситуація з COVID-19 у Харкові: дивіться відео
COVID-19 в Україні: останні новини
- В Україні зростає захворюваність на COVID-19. У зв’язку з цим збільшується навантаження на медичну систему, області повідомляють про брак ліжок у ковідних відділеннях.
- Цього тижня червону зону карантину можуть запровадити у ще 4 областях. У цих регіонах критична динаміка захворюваності.
- Водночас зараз Україна на 2 місці в Європі за кількістю смертей: абсолютні рекорди за весь час пандемії.