Минулого місяця, зазначає Financial Times, Китай вже підтримав обмежувальні заходи ООН, заборонивши імпорт північнокорейського вугілля, залізної руди та морепродуктів, що викликало бурхливе невдоволення серед торговців рибою у провінції Хуньчунь, йдеться в огляді преси Наталії Лебідь для сайту "24".

Читайте також: За яким сценарієм розгортатиметься конфлікт між США і КНДР: думка експерта

Ще менш вигідним для Китаю є нафтове ембарго, адже країна активно продає "чорне золото" Пхеньяну. Та й взагалі – у Китаю є всі підстави побоюватися за свій стратегічний ресурс, адже "близькість ключових видобувних басейнів до північнокорейського кордону" робить їх вразливими, зауважує видання CNBC.

Крім цього, "у Пекіні вже сумніваються, що застосування нових економічних санкцій проти Північної Кореї спрацює, і кажуть, що стримувати Пхеньян не є виключною відповідальністю Китаю", – пише Reuters, – посилаючись на колишнього дипломата Китаю і публікації в китайських ЗМІ. Останнім часом Китай критикував Захід і його союзників за просування "теорії відповідальності Китаю" щодо Північної Кореї і був засмучений військовими навчаннями Сеула та Вашингтона, які, за словами Пекіна, нічого не зробили для зменшення напруженості, зазначає агентство.

Також минулого тижня міністерству закордонних справ цієї країни довелося неодноразово відповідати на закиди щодо недостатньої активності Китаю у справі стримування Північної Кореї. У Пекіні відповіли, що діалог є невід'ємною частиною резолюцій ООН, тоді як посилення санкцій показує свою неефективність. Крім того, державне китайське видання Global Times розкритикувало британського та австралійського лідера за заклики до введення торгівельних обмежень з КНДР. Зокрема, не знайшла підтримки пропозиція прем'єр-міністра Австралії Малкольма Тернбулла про те, що КНР повинна припинити поставки нафти в Північну Корею.

Тон, в якому Китай висловлює своє невдоволення, викликає сумніви у західних дипломатів щодо питання про те, до якої міри Пекін буде готовий до подальших жорстких санкцій,
– йдеться у публікації.

Reuters додає, що Китай завжди боявся повної ізоляції КНДР, адже це може призвести до колапсу всередині самої КНР через хвилю біженців до тих провінцій країни, які розташовані на північному сході.

Детальніше читайте у публікації: Пхеньян знову псує нерви: яку ж бомбу підірвала КНДР та чи стерпить цього разу Трамп