Там знищують розбиті пляшки, пластикові пакети, залишки їжі.

“3 тисячі тон буде спалюватися і півтонни буде викидатися. Вони заявляють, що в них є всі документи, в чому я сильно сумніваюся. Тому що зазвичай говорять, що є всі документи, а коли приходить прокуратура, виявляється немає одного, другого, третього. Тому однозначно будувати такі заводи в центрі міста біля житлових будинків неможна”, - каже еколог Володимир Борейко.

Обладнання установили "під шумок" - поки екологи боролися проти зведення сміттєспалювального заводу на Троєщині. Адже захисники природи переконані, спалювання сміття - надзвичайно шкідлива для навколишнього середовища технологія. Ні сном, ні духом про сміттєспалювальну установку під своїми вікнами і мешканці району.

”Мені здається, що таке потрібно замістом будувати”, - каже мешканка району Оксана.

”Тут же ж навколишнє середовище, люди, діти, парк відпочинку, церква поряд. Подивіться, тут дитячі заклади”, - каже мешканець району Михайло.

“Це екологію забруднює і взагалі шкодить насадженням, це дим, бруд. Це для всіх погано. Для природи погано, для нас погано, для дітей погано. Діти тут гуляють. Для чого це потрібно?”, - каже мешканка району Людмила Семенівна.

Побудували установку на території Південно-Західної залізниці і на її ж замовлення. Втім, коментувати ситуацію на камеру відмовилися.
У листі від залізниці зазначають - установка має всі відповідні дозволи, і наразі лише проходить апробацію.

З метою підтримання у належному санітарному стані Київського залізничного вузла та зменшення впливу на екологію міста від діяльності залізничного транспорту, на території Вагонної дільниці станції Київ-Пасажирський ... Південно-Західною залізницею було придбано спеціальне мобільне транспортне обладнання, установлене на залізничній платформі, для переробки відходів.

Залізничники запевняють, обладнання сучасне і розташоване таким чином, що дим навіть не виходитиме назовні. Мовляв у Європі такі установки розташовані мало не посеред міста. Разом з тим, екологи це спростовують, і перевіряють ретельніше.

Так, у Києві сміттєспалювальну установку звели на відстані 200 метрів від житлових будинків, тоді як згідно з стандартами ця відстань має бути не менше півкілометра.