Про них піклується місцева громада, гуманітарні організації та відповідальний бізнес, зокрема, Кока-Кола та Товариство Червоного Хреста України, які мають понад 14-річний досвід співпраці. З 24 лютого вони спрямували максимум зусиль на забезпечення українських громад гуманітарною допомогою: продовольством, водою, напоями, речами першої необхідності, обладнанням тощо, пише 24 Канал.

До теми Допомога від Кока-Кола: модульне містечко у Львові отримало спальні комплекти та генератор

Сьогодні Товариство Червоного Хреста України реалізує черговий етап цього партнерства. На грант, виділений Фундацією Кока-Кола, Товариство поставило 54 генератори у громади, які приймають внутрішньо переміщених осіб. Крім того, було придбано 5000 спальних комплектів для переселенців.


На грант, виділений Фундацією Кока-Кола, ТЧХУ доставило допомогу громадам, які приймають ВПО / Фото "Кока-Кола Беверіджиз Україна"

24 Канал побував у Великій Димерці під час роздачі гуманітарної допомоги та дізнався більше про місцеву громаду, яка пережила окупацію, а також про гуманітарний проєкт, що допомагає їй подолати наслідки війни.

Війна принесла страшні руйнування: як живуть люди, які втратили свої будинки

За 22 дні окупації у селищі міського типу Велика Димерка, що на Київщині, було зруйновано майже 350 будинків, а без даху над головою залишилося щонайменше 160 сімей.


Сьогодні без даху над головою залишаються щонайменше 160 сімей Великої Димерки / Фото "Кока-Кола Беверіджиз Україна"

Аби полегшити тяжку ситуацію та надати притулок постраждалим мешканцям, після деокупації населеного пункту селищна рада організувала центр для колективного розміщення тих членів громади, які втратили дах над головою.

Насправді це приміщення гуртожитку теж постраждало. Тут були окупанти, тут було багато чого посічено кулями, побито. Ми в тандемі з фермерським господарством і селищною радою провели тут роботи, відремонтували, вікна поставили. Заселили сюди на першому етапі 160 людей,
– розповів Анатолій Бочкарьов, селищний голова Великодимерської ОТГ.

Загалом приміщення гуртожитку може вмістити понад 200 осіб. Для проживання постраждалих людей виділено 68 кімнат.

Однією із мешканок гуртожитку є Валентина Герасименко. Жінка розповідає, що на початку повномасштабної війни двоє її синів із сім'ями виїхали із селища. Вона ж із 15 березня пережила усі жахи війни, а будинок з усім, що було всередині, знищили росіяни.

Падали на підлогу, вуха закривали, щоб не контузило. Це просто жахіття. На той час в хатах не було ні вікон, ні дверей. Холод. Ні світла, ні тепла,
– пригадує Валентина.

Після деокупації Великої Димерки сини жінки повернулися додому та, побачивши наслідки руйнувань, вступили до лав ЗСУ. Валентина на перший час поселилася у родичів, а згодом їй виділили кімнату у гуртожитку.


Індивідуальна допомога позитивно впливає на загальний стан мешканців гуртожитку / Фото "Кока-Кола Беверіджиз Україна"

Схожою історією поділилася Надія Олешко, що живе у гуртожитку разом з онуками, сином та невісткою. 27 березня росіяни спалили будинок родини, разом з усім майном, яке було всередині. На щастя, в цей час нікого не було вдома, тож ніхто не постраждав.

Після того, як нам запропонували гуртожиток, ми зразу взяли дві кімнати. Я з онуками старшими живемо в одній, а син з невісткою і сином маленьким, якому два рочки, – в іншій,
– розповідає Надія.

За її словами, у гуртожитку все продумано та комфортно: хороші співробітники, людяне ставлення, чистота.

Коли в людини немає свого дому, то краще не буває. Тут дуже добре,
– додає мешканка прихистку.

Допомога можлива завдяки соціально відповідальному бізнесу та гуманітарним організаціям

Враховуючи масштаб завданих збитків, вся підтримка та допомога буде вагомою. Тому так важливо, що до допомоги долучаються бізнеси, волонтери та гуманітарні організації. Серед них – Система Компаній Кока-Кола, яка в межах співпраці з Товариством Червоного Хреста України, регулярно надає українцям, що постраждали внаслідок війни, продовольство, питну воду та інші необхідні речі. Це значно полегшує страждання людей та дає можливість відчути піклування, підтримку з боку суспільства.

Волонтери привозять багато чого. Кожен, починаючи від міністерства, область, район і всі наші благодійні організації сюди заїжджають. Весь час щось привозять за необхідності. Створюються заявки, що саме потрібно, і стараємось, щоб все підвозили. На першому етапі у гуртожитках не вистачало холодильників, плит, пральних машин, все це привезли, все поставили і все працює,
– додає Анатолій Бочкарьов.

Він наголошує, що багато значимої гуманітарної допомоги надійшло саме від Кока-Кола та Товариства Червоного Хреста України. Сьогодні Червоний Хрест України привіз один із потужних генераторів, закуплених на грант Фундації Кока-Кола, та 160 із 5000 тисяч спальних комплектів. У кожному комплекті – ковдра, подушка, постіль та рушник. Ці речі відтепер власність кожного мешканця та поповнять їхнє особисте майно.


Генератор служитиме громаді / Фото "Кока-Кола Беверіджиз Україна"

Щодо генератора, то він служитиме громаді, зокрема й забезпечуватиме електроенергією гуртожиток, коли у цьому буде потреба. Люди, які втратили свій будинок, не залишаться без світла, тепла і гарячої води, а громада почуватиметься більш впевнено перед загрозою пошкодження енергетичної інфраструктури.

Взимку Кока-Кола привезла в Україну 70 000 продуктових наборів для мешканців постраждалих громад та внутрішньо переміщених осіб, а зараз Фундація Кока-Кола посилює заклади, які приймають внутрішньо переміщених осіб – модульні містечка, гуртожитки, лікарні, інтернати, амбулаторії та інші, забезпечуючи їх ковдрами, подушками, постільною білизною та генераторами. Також електрогенератори поїдуть до громад у різних куточках України. Це зробить громади менш вразливими та більш захищеними, більш стійкими до викликів,
– розповів Андрій Бублик, директор з корпоративних зв'язків і сталого розвитку Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові.

Голова Броварської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Ярич додає, що гуманітарна допомога для людей, котрі втратили житло, майно і найдорожче – життя своїх близьких – сьогодні надважлива. І навіть попри те, що в гуртожитках їм надали ліжко з гуртожитською постіллю, доступ до кухні, харчі, засоби гігієни тощо, психологічно легше відновитися, отримуючи власні речі. Саме тому ці комплекти – не лише матеріальна підтримка, але й психологічна.

Дуже багато людей потребує, окрім матеріальної, і психологічну допомогу, і ми її надаємо. Взагалі, наразі гуманітарна допомога від донаторів важлива, і ми дуже вдячні, і схиляємо голови перед тими людьми, які нам допомагають,
– підсумовує Людмила Ярич.

Можливо, відчуваючи піклування і підтримку все більше людей знаходять у собі сили розпочати відбудову житла. Як зазначив у розмові селищний голова Великої Димерки, сьогодні в гуртожитку скорочується кількість мешканців. Це – хороший показник того, що життя триває, а місцеве населення продовжує рухатися далі.

Систематична допомога

За понад 31 рік в Україні Кока-Кола ніколи не стояла осторонь потреб громад. А з початком повномасштабного вторгнення допомога компанії значно посилилась.


Андрій Бублик, директор з корпоративних зв’язків та сталого розвитку Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові; Людмила Ярич, голова Броварської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України; Анатолій Бочкарьов, селищний голова Великодимерської ОТГ

Починаючи з 24 лютого 2022 року Система Компаній Кока-Кола спільно з Фундацією Кока-Кола виділили понад 20 мільйонів доларів США на надання гуманітарної допомоги та підтримку співробітників компанії, які працюють в Україні. За ці кошти, зокрема, були закуплені продуктові набори, сформовані згідно з міжнародними стандартами. Взимку вони були своєчасно доставлені як переселенцям у тилових регіонах, так і на нещодавно звільнені території.

Крім того, Кока-Кола прийняла рішення відбудувати дитячий садок у Димерській громаді, який було вщент зруйновано окупантами. Нещодавно завершилася виготовлення проєктної документації на цей садочок, як повідомили представники селищної ради.

І не менш важливо, що попри все ми продовжуємо працювати, як бізнес. Ми протягом трьох тижнів, з моменту деокупації відновили роботу нашого заводу, зберегли робочі місця, відновили виробництво. Відповідно, до держбюджету своєчасно надходять податки. Адже економічний фронт – не менш важливий,
– підсумовує Андрій Бублик.

Він запевняє що гуманітарний проєкт спільно з Товариством Червоного Хреста України триває надалі та готуються наступні партії гуманітарної допомоги згідно із нагальними потребами українських громад.