Значення візиту Столтенберґа

— Цей візит є знаковим, бо він відбувається на фоні війни. І він вдало організований. Адже наразі тривають навчання, у тому числі й цивільного населення. За їх допомогою НАТО демонструє, що є не тільки військово-політичним блоком. Альянс піклується й про звичайних громадян.

— Мотивація Столтенберґа проста. По-перше, це демонстрація солідарності. По-друге, доказ того, що Україна має всі шанси на пожвавлення співпраці з НАТО. Власне, це й було підтверджено підписанням декількох важливих угод.

Ці угоди дуже важливі для України: співробітництво в оборонно-технічній сфері, реалізація трастових фондів, стратегічні комунікації. Це зайвий доказ того, що цей візит Столтенберґа наповнений практичним значенням для співпраці України та НАТО.

Вступ до НАТО

— Для того, щоб ми стали членом НАТО нам треба не тільки провести реформи та референдум, а й отримати згоду усіх 28 країн-членів. На даний момент ані Україна, ані Альянс до цього не готові. Особливо на фоні війни, з огляду на позицію окремих країн.

Для вступу до НАТО має попрацювати Україна як держава, повинна попрацювати наша дипломатія. Велику роль відіграє громадянське суспільство. За таких умов усередині самого Альянсу визріє консенсус стосовно нашого вступу до нього. Це може статися вже за 5 - 10 років.

Надання зброї

— Чи надаватиме нам НАТО зброю, чи ні — залежить від розвитку ситуації. Якщо Путін вирішить почати ескалацію конфлікту, то альянс просто не зможе не надати летальну зброю. Якщо ж він схаменеться, то в НАТО не буде потреби в цьому.

Дивіться також: Експерт пояснив, навіщо Україні стандарти НАТО