Про це повідомляє близьке до Євросоюзу інтернет-видання Euroobserver.
Голова Східного комітету німецької економіки, який представляє компанії, що працюють в РФ, Екхард Кордес висловив готовність підтримати санкції щодо РФ, повідомляє видання.
Читайте також: Кемерон: Санкції - це єдина мова, яку розуміє Росія
Якщо уряд Німеччини разом з іншими країнами ЄС вирішить, що необхідно ввести економічні санкції, оскільки Росія не повною мірою співпрацює і не використовує вплив на ополченців східних районів України, щоб зупинити бойові дії, тоді "ми підтримаємо ці санкції на 100%", зазначив Кордес.
Euroobserver відмічає, що раніше німецькі фірми переконували уряд ФРН не вводити економічні санкції стосовно РФ через наслідки можливих відповідних заходів з боку Москви. Проте трагедія з малазійським лайнером, який був збитий минулого тижня в Україні, змінила їх позицію.
Читайте також: Катастрофа Boeing 777 підштовхне ЄС до більш жорстких санкцій проти РФ, — Обама
Голландський нафтовий гігант Shell, який вклав в Росію близько 5 млрд євро, заявив, що буде дотримуватися всіх міжнародних санкцій та інші відповідні заходи щодо РФ, пише видання, нагадавши, що ця компанія втратила чотирьох співробітників, які перебували на борту малазійського літака, і що майже 200 пасажирів лайнера були голландськими підданими.
Позицію Shell поділяє і компанія Philips, яка назвала інцидент з літаком неприйнятним і заявила, що готова нести тягар наслідків від економічних санкцій.
Нагадаємо, Канада ввела санкції проти низки російських компаній та банків у зв'язку з ситуацією в Україні.