Про це розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в інтерв'ю "Фактам".

Читайте також: Ліквідація Захарченка: бойовики та Росія уже готують відповідь

Зокрема, чиновник озвучив прізвища трьох осіб, яким було вигідне вбивство Захарченка. Причиною, він назвав перерозподіл фінансових потоків на окупованому Росією Донбасі.

За словами заступника міністра, до вибуху в ресторані "Сепар" 31 серпня міг бути причетний головний опонент Захарченка – колишній співробітник СБУ Олександр Ходаковський, який перейшов на бік проросійських бойовиків у 2014 році.

Ходаковський неодноразово відкрито звинувачував Захарченка в колосальних розкраданнях і публічно погрожував передати всі зібрані матеріали до Москви,
– заявив Тука.

Другим у списку він назвав "міністра податків і зборів "ДНР"" Олександра Тимофєєва, який також постраждав від вибуху в кафе "Сепар".

"У нерозлучних друзів віднедавна теж зіпсувалися стосунки. Він звинувачував Захарченка в стукацтві. До чого достукачилися – не знаю", – зауважив чиновник.

Заступник міністра також додав, що у списку тих, хто був зацікавлений у ліквідації ватажка бойовиків, що замкнув на собі більшість фінансових потоків, називають й олігарха з оточення колишнього президента Януковича Сергія Курченка.

"Третій персонаж – це побіжний український олігарх пан Курченко. Тут історія така. У результаті блокади непідконтрольних територій, організованої "героєм нашого часу" Костянтином Гришина (народний депутат України Семенченко, – 24 Канал), в руки групи терористів потрапили близько сорока великих діючих підприємств. Тобто фінансовий "пиріг" "ДНР" різко збільшився. Природно, зросли апетити у тих, хто його покусував", – підсумував Тука.

Нагадаємо, увечері 31 серпня стало відомо, що внаслідок вибуху у центрі окупованого Донецька було вбито одного із ватажків проросійських бойовиків Олександра Захарченка. Згодом у силових структурах окупаційної адміністрації Донецька поспішно заявили про затримання "українських диверсантів", яких підозрюють в організації вибуху.