Автобуси, тролейбуси та трамваї курсуватимуть до пів-четвертої ранку. При чому, ущільнення графіка руху почнеться ще з восьмої години передноворічного вечора (зазвичай в будні дні в цей час кількість транспорту на маршруті скорочується). Також в ніч з 31 грудня на 1 січня зміниться розклад руху метрополітену. Поїзди курсуватимуть майже до четвертої ранку.
“А окремі маршрути Київпастрансу – це кінцеві, біля метро, щоби розвести людей – ще на годину. Фактично насправді, для пас трансу це робота на цілу добу. Тобто коли попередній закінчується, то вже розпочинається новий випуск. Метрополітен, як я вже казав, 3:30. І після 4:30 буде їздити комунальний транспорт, там, де від метро підвезти”, - каже начальник головного транспортного управління м. Києва. Євген Водовозов.
За додатковий комфорт для киян та гостей столиці, водіям обіцяють додаткові виплати. В головному управління транспорту кажуть: тим, хто в новорічну ніч вийде на маршрут, зміни нараховуватимуться надбавки до зарплати. Водії не вірять, але людей возити готові.
”Додаткові тарифи - то колись таке було, понімаєте? А зараз дивіться, два місяці зарплати немає, третій місяць кінчається і зарплати не дають. Зовсім не дають! Вийду, робота в мене така”, - каже водій автобуса Володимир.
Якщо комунальники, подовживши рух транспорту, діють за принципом: “все заради комфорту людей”, то приватні перевізники розцінюють роботу в новорічну ніч саме як додатковий заробіток.
“Звичайно! Будуть додаткові автобуси, які будуть їздити, тому що люди будуть їздити. Звичайно, це заробіток для водіїв і для підприємства. Тобто водій має повне право виїхати на роботу”, - каже водій маршрутного таксі Леонід.
Ті з “гульвіс”, хто не захоче в новорічну ніч мерзнути на зупинках в очікуванні громадського транспорту, зможуть скористатися послугами таксі. Щоправда, вже традиційно, їх вартість збільшиться в цей період вдвічі порівняно із звичайними тарифами починаючи з 8 години вечора.