Як сказано в повідомленні Європейського космічного агентства, невдале приземлення апарата могло стати наслідком його занадто великої швидкості до зіткнення з поверхнею планети – понад 300 кілометрів за годину. Про це пише Radiosvoboda.

Читайте також: Вчені зробили знімки зірки, яка може загрожувати життю на Землі

У районі ділянки, куди мав приземлитися космічний зонд, на знімках видно велику чорну пляму, що могла стати наслідком зіткнення об'єкта із поверхнею планети на дуже великій швидкості.

Крім того, велика пляма на місці аварійної посадки – це пил і каміння, розкидані внаслідок зіткнення. Експерти не виключають також і вибуху модуля під час удару.

Інженери все ще продовжують аналізувати телеметрію і дані, які "Скіапареллі" встиг надіслати перед втратою зв'язку за близько 50 секунд до зіткнення із поверхнею Марсу. Науковці хочуть точно встановити, чому парашут і гальмівні двигуни не спрацювали, як було заплановано.

Нагадаємо, що європейсько-російський космічний апарат, який було запущено в рамках програми "ЕкзоМарс", успішно здійснив операцію розстикування неподалік Червоної планети.

Згодом модуль Schiaparelli місії ExoMars передав на Землю перший сигнал і здійснив посадку на Марс. Проте з модулем, який відправили на Марс, щось сталося вже після розкриття парашутів.